Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/pmedia/cudownezycie.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/pmedia/cudownezycie.pl/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Cudowne życie https://cudownezycie.pl Sun, 28 Apr 2019 21:53:09 +0000 pl-PL hourly 1 Jak myć owoce i warzywa by uniknąć pestycydów? https://cudownezycie.pl/jak-myc-owoce-i-warzywa-by-uniknac-pestycydow/ https://cudownezycie.pl/jak-myc-owoce-i-warzywa-by-uniknac-pestycydow/#respond Sun, 28 Apr 2019 21:47:09 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2319 Warzywa i owoce są bardzo zdrowe, ale zawierają mnóstwo pestycydów i środków chemicznych. Większość z nich nie rozpuszcza się w wodzie, więc zwykłe opłukanie pod wodą nic nie daje. Nie zawsze uda się nam kupić ekologiczne produkty, więc musimy postarać się usunąć chemikalia domowymi sposobami.

Zdrowe warzywa

W sklepach dostępne są specjalne płyny służące do mycia warzyw i owoców. W składzie mają kwasy jabłkowe, mleczne, cytrynowe. Jednak nie musimy wydawać na nie fortuny, bo możemy odpowiednik samodzielnie przyrządzić w domu. Będzie to tańsze dla nas rozwiązanie.

Krok 1 – odczyn kwaśny

Warzywa i owoce należy płukać w wodzie o odczynie kwaśnym przez 5 minut. Na jeden litr należy dodać pół szklanki octu, np. jabłkowego lub winnego, może być także zwykły. Dobrą alternatywą są 3 łyżki kwasku cytrynowego. Możemy go tanio kupić w sklepach ze zdrową żywnością, za około 10 zł / kg.

Krok 2 – odczyn alkaliczny

Po wyjęciu zieleniny z wody kwaśnej należy je włożyć do wody o odczynie alkalicznej na 5 minut. Na 1 litr dodajemy 1 łyżkę sody kuchennej. Prawdopodobnie woda zmieni kolor w zależności od użytych oprysków, może stać się mętna, żółta, czy tłustawa.

Krok 3 – odczyn neutralny

Na koniec opłukujemy warzywa i owoce w czystej wodzie.

Inne sposoby

Szybszy sposób polega na moczeniu warzyw i owoców w specjalnie przygotowanej mieszance. Przygotować musimy miskę wody, szklankę octu i 3 łyżki soli morskiej. Zieleninę trzymamy w takiej wodzie przez ok. 15 minut.

Ostatnim i najszybszym sposobem jest zakup specjalnego ozonatora. Ozon jet związkiem ekologicznym i usuwa środki ochrony roślin z powierzchni, pestycydy. Przedłużają także ich trwałość. Ozonować można także mięso.

Jeśli chcemy cieszyć się długo zdrowiem, to powinnyśmy wyrobić sobie nawyk oczyszczania warzyw i owoców z pestycydów od razu po przyniesieniu do domu. Zajmie to zaledwie 10 minut. Umyte produkty należy włożyć do lodówki. Dzięki temu nie musimy za każdym razem kupować ekologicznych.

]]>
https://cudownezycie.pl/jak-myc-owoce-i-warzywa-by-uniknac-pestycydow/feed/ 0
Psy mogą mieć pasożyty https://cudownezycie.pl/psy-moga-miec-pasozyty/ https://cudownezycie.pl/psy-moga-miec-pasozyty/#respond Wed, 24 Apr 2019 21:54:39 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2324 Właściciele psów muszą mieć to na uwadze, że mogą zarazić się od psa chorobami pasożytniczymi. Do najpopularniejszych należą: toksokaroza i giardioza. Musimy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Robaki może mieć każdy pies, nawet ten, który jest wyprowadzany na smyczy.

Jak się uchronić przed pasożytami?

Musimy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Myć ręce po dotknięciu zwierzęcia i przed posiłkiem, nie pozwalać się tarzać naszym czworonożnym przyjaciołom po trawie. Regularnie należy też wyczesywać psa w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się jajami. Warzywa i owoce należy także dokładnie myć.

Na zakażenie narażone są głównie dzieci, które mają kontakt z dojrzałymi jajami glisty, np. w piasku, czy na placu zabaw. Po kontakcie z obcym psem warto umyć ręce.

Psa musimy także regularnie odrobaczać, najlepiej co 3 miesiące. Pies zarażony pasożytami jest apatyczny, traci wagę, ma wymioty, biegunkę, brak apetytu, dziwnie kaszle, trudno oddycha, sierść jest matowa i wypada, może mieć także podrażnienia wokół odbytu.

Niebezpieczne choroby

Toksokaroza

Trudna do wyleczenia choroba pasożytnicza wywołana przez nicienie.
Do zakażenia może dojść poprzez kontakt z psimi odchodami. Pies może jaja przynieść do domu podczas tarzania się w trawie. Jaja są mikroskopijnej wielkości i przyczepiają się do sierści. Utrzymują się on w ziemi nawet przez kilka lat.
Gdy dostaną się do organizmu człowieka przekształcą się w larwy. Bytować mogą potem w wątrobie, mózgu, nerkach.

Objawiać się mogą gorączką, bólem brzucha, drgawkami, powiększeniem wątroby, a nawet nagłymi zmianami w zachowaniu. U człowieka mogą bytować przez wiele lat.

Jeśli nie chcemy się zarazić powinnyśmy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Ograniczyć należy także przebywanie dzieci na placach zabaw na których jest piasek.

Tasiemiec

Kolejnym rodzajem choroby pasożytniczej jest bąblowica spowodowanego przez tasiemca. Dojrzałe larwy po dostaniu się do organizmu człowieka mogą bytować w wielu narządach, np. nerkach, czy wątrobie.
Człowiek może zarazić się tą chorobą przez połknięcie jaj znajdujących jest w moczu, czy kale. Stać się to może nawet przez głaskanie psa, który wytarzał się w trawie. Na początku nie daje on żadnych objawów i urosnąć może nawet do 30 cm średnicy.

Giardioza

Giardioza wywołana jest przez pierwotniaki, które atakują szczególnie młode psy. Objawia się to u nich biegunkami i wymiotami. Człowiek może zarazić się poprzez kontakt z odchodami zakażonego psa. U człowieka pojawiają się symptomy zatrucia pokarmowego, takie jak: brak apetytu, gorączka, nudności.

Dbajmy o siebie, bo pasożytów bardzo trudno jest się pozbyć z organizmu.

]]>
https://cudownezycie.pl/psy-moga-miec-pasozyty/feed/ 0
Wielkanoc na świecie https://cudownezycie.pl/wielkanoc-na-swiecie/ https://cudownezycie.pl/wielkanoc-na-swiecie/#respond Fri, 19 Apr 2019 09:16:31 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2329 Co roku większość z nas zastanawia się, jak jest obchodzona Wielkanoc w innych częściach globu. Każdy kraj ma swoje tradycje i obyczaje. O naszych polskich tradycjach wiemy wszystko, ale warto dowiedzieć się, jak jest gdzie indziej, bo w końcu Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem upamiętniającym Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Święta na świecie

W Stanach Zjednoczonych święta trwają tylko jeden dzień – w niedzielę. Spędza się je poza domem. Odbywają się wtedy dwie zabawy. Jedna to Easter Egg Hunt, czyli poszukiwanie ukrytych przez króliczka jajek. A druga tradycja to Easter Bonnet, która polega paradzie kapeluszowej. Ludzie przebierają się w specjalne kapelusze własnoręcznie przygotowane, z udekorowanymi wielkanocnymi motywami.

W Szwecji i Finlandii Wielkanoc jest obchodzona wyjątkowo. Dzieci przebierają się za czarownice, odwiedzają sąsiadów i otrzymują od nich słodycze. Poniedziałek spędza się rodzinnie przy stole. Niektórzy też między Wielkim Piątkiem, a Niedzielą Wielkanocną rozpalają ogniska, bo mają on odpędzić czarownice, które latają na miotłach zgodnie z nordycką legendą.

Wielkanoc we Francji jest także podobnie obchodzona, jak w Stanach. Polega na ukrywaniu czekoladowych przysmaków, których potem się szuka. Nie ma w domu śniadania, tylko wspólnym posiłkiem jest obiad. W jednym mieście na południu pieczony jest gigantyczny omlet zrobiony z 4500 jajek. Potem wszyscy mieszkańcy wspólnie go jedzą. Sięga to czasów Napoleona.

W Hiszpanii przez cały Wielki Tydzień odbywają się liczne procesje. Ludzi chodzą przebrani np. w paradzie kościotrupów od północy do rana. Tradycja ta wywodzi się z epidemii dżumy, która w XIV wieku pochłonęła miliony istnień. Każdy region ma swoje tradycje.


Grecja ma także wyjątkową Wielkanoc. W Wielką Sobotę odbywa się „rzut pulą”, czyli ludzie zrzucają z okien patelnie, garnki z balkonów i okien. Pozbywają się w ten sposób starych przedmiotów. Symbolizuje to nadejście wiosny.

W Niemczech jest też inaczej niż w Polsce. Wielki Piątek jest wolny o pracy, w sobotę odbywają się obrzędy ognia. Przed kościołami są rozpalane ogniska i odpala się od nich świece paschalne, które bierze się potem do domu. W niedzielę odbywa się śniadanie, a potem dzieci szukają słodyczy, które ukrył zajączek w domu, jak i ogrodzie. Poniedziałek spędza się rodzinnie.

W Norwegii święta są bardzo spokojne, ludzie spędzają je w domach czytając o zbrodniach i rozwiązując zagadki kryminalne.


W Australii podobnie jak w innych państwach poluje się na jaja wielkanocne ukryte w domach i ogrodach.

Jak widzimy powyżej, każde państwo ma swoje obyczaje. Nas ostatnio znudziły polskie zwyczaje, więc mamy zamiar w tym roku wprowadzić coś nowego. Dzieci będą szukały ukrytych jajek w domach i ogrodzie. Myślę, że będzie to dla nich ciekawa zabawa, a święta będą niezapomnianym przeżyciem.

]]>
https://cudownezycie.pl/wielkanoc-na-swiecie/feed/ 0
Jak spędzić miło czas w korku? https://cudownezycie.pl/jak-spedzic-milo-czas-w-korku/ https://cudownezycie.pl/jak-spedzic-milo-czas-w-korku/#respond Mon, 15 Apr 2019 17:25:24 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2309 Gdy codziennie jeździmy samochodem do pracy, to zapewne tracimy czas na stanie w korku. Ja nie cierpię dojazdów, bo tracę wtedy mnóstwo cennych minut życia. Rano i popołudniu jest wzmożony ruch, czasami dojazd zajmuje mi prawie godzinę w jedną stronę. Mam wtedy świadomość, że nie robię nic pożytecznego.

Ostatnio, jak marnowałam swój czas wpadło mi do głowy kilka pomysłów, co można robić, by się nie zanudzić.

Brak czasu na nudę

1. Zadzwonić do bliskich

Wystarczy zakupić i zamontować zestaw słuchawkowy w samochodzie. Załatwić można sprawy służbowe, czy prywatne albo miło porozmawiać z przyjaciółką, mamą, czy mężem.

2. Nauka języka obcego

Ściągnąć można na telefon kurs mp3 i nauczyć się nowych słówek, czy zwrotów. Czas będzie dobrze spożytkowany. Jeśli nie mamy takiej możliwości to możemy ćwiczyć angielski rozglądając się dookoła i przypominać sobie słówka, czy nawet całe zdania.

3. Słuchanie audiobooka

W sieci jest dostępnych mnóstwo stron internetowych z których można ściągnąć audiobooka. Możemy wtedy zaliczyć jakąś nową pozycję i nie zmęczymy się czytaniem. Możemy słuchać także podcastów.

4. Jedzenie pyszności

Stojąc w korku można podjadać, by umilić sobie czas. Doskonale sprawdzą się zdrowe przekąski, takie jak: orzechy, rodzynki, suszone owoce.

5. Poznawanie samochodów

Z nudów możemy obserwować auta i poznawać marki. Może spodoba się nam jakieś auto i będziemy chcieli zakupić sobie nowe.

6. Ćwiczenia

Stojąc w korku możemy napinać mięśnie i je rozluźniać, np. ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

7. Szukanie tematów

Jeśli prowadzimy jakąś stronę w internecie, np. bloga, to możemy szukać inspiracji w terenie. Pamiętajmy, że nie możemy w samochodzie przeglądać internetu na smartfonie, czy czytać książki, bo łatwo się wtedy zagapić.

8. Słuchanie muzyki

Zazwyczaj muzyka wprowadza nas w radosny nastrój i w ten sposób można zabić nudę w samochodzie.

9. Planowanie

Stojąc w korku możemy zaplanować sobie następne dni, dzięki temu nie będziemy na to tracić czasu w domu.

Jak widzimy powyżej, nie musimy już tracić więcej czasu stojąc w korku. Jakie Wy macie sposoby na uprzyjemnienie czasu podróży podczas stania w korkach?

]]>
https://cudownezycie.pl/jak-spedzic-milo-czas-w-korku/feed/ 0
Jak kadrować zdjęcia https://cudownezycie.pl/jak-kadrowac-zdjecia/ https://cudownezycie.pl/jak-kadrowac-zdjecia/#respond Fri, 12 Apr 2019 21:14:26 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2340 Większość z nas ze smartfonem się nie rozstaje, jest to w pełni funkcjonalne urządzenie, które służy nam do utrzymywania kontaktu z bliskimi, a nawet robienia zdjęć, czy nagrywania filmów. W opisie pokaże Wam zasady robienia zdjęć. Pamiętajmy tylko, by nie przejmować się wyłącznie ich estetyczną stronę, tylko robić dużo zdjęć, by łapać cenne momenty.

Jak robić świetne zdjęcia?

Zdjęcia warto robić z perspektywy żaby, czyli telefon należy z ziemi skierować lekko w górę. Świetnie się to sprawdzi przy fotografowaniu architektury, krajobrazu, czy innego artystycznego ujęcia.

Niekiedy możemy świadomie zrobić zdjęcie pod słońce, by uzyskać konkretny efekt. Taka fotografia może prezentować się naprawdę artystycznie.

Najważniejsze jest, by nauczyć się odpowiednio kadrować. Najlepiej w aplikacji włączyć siatkę dzielącą kadr na części. Unikniemy wtedy zdjęć niesymetrycznych. Kadr musi być także prosty, a nie przechylony. Robiąc zdjęcie warto czasami wybrać perspektywę, czy detal, niż robić całość zabytku.

Unikaj fotografowania z góry, bo osoba będzie miała pomarszczone czoło, a głowa wyjdzie na dużą. Dlatego lepiej robić zdjęcia z poziomu linii oczu.

Robiąc zdjęcia warto zwracać uwagę na to, co dzieje się z tyłu. Nie widzą np. że z tyłu znajduje się billboard. Nie należy portretować twarzy z odległości mniejszej niż metr.

Zamiast robić kolejne typowe zdjęcie możemy coś sfotografować przez inne obiekty, np. przez liście. Efekt będzie artystyczny.

Stosować możemy także funkcję rozmycia tła wokół postaci. Tło będzie wtedy rozmyte, a postać mocno wyodrębniona.


Jeśli mamy taką możliwość, to warto zrobić kilka zdjęć niż jedno. Będziemy mieli wtedy większą szansę na udane ujęcie.

Jeśli zależy nam na ładnych zdjęciach powinnyśmy zapomnieć o opcji zoomu i podejść blisko albo przyciąć zdjęcie.

Wyczyść obiektyw

Przed zrobieniem zdjęcia warto przetrzeć obiektyw. Unikniemy wtedy rozmazania. Obiektyw się bardzo brudzi, bo ciągle używamy smartfona, palcujemy obiektyw. Można wypracować sobie nawyk, by przecierać obiektyw za każdym razem po wyciągnięciu go z kieszeni.

Przy robieniu zdjęć bardzo ważna jest stabilizacja obrazu, mają ją nowoczesne smartfony. Dzięki temu nie musimy się martwić o rozmazanie kadru. Jeśli telefon nie ma stabilizacji, to musimy podeprzeć go rękami. Można także skorzystać ze statywu, bez szumów można zrobić wtedy nocne zdjęcie.

Jak widzimy powyżej, wykonywanie zdjęć smartfonem to świetny sposób na zatrzymanie czasu i uchwycenie ważnych dla nas chwil.

]]>
https://cudownezycie.pl/jak-kadrowac-zdjecia/feed/ 0
Co zrobić, by być bardziej kobiecą? https://cudownezycie.pl/co-zrobic-by-byc-bardziej-kobieca/ https://cudownezycie.pl/co-zrobic-by-byc-bardziej-kobieca/#respond Wed, 10 Apr 2019 19:44:17 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2314 Wkrótce zbliża się lato, więc powinnyśmy postarać się o to, by zadbać o własne ciało. Tak naprawdę nie ma na świecie brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane. Nie musimy oczywiście codziennie robić makijażu, czy chodzić do kosmetyczki, ale powinnyśmy regularnie wykonywać podstawowe czynności, by poczuć się lepiej we własnej skórze.

Na co dzień możemy malować paznokcie, ładnie się uczesać, zrobić makijaż, opalić nogi. Poświęcimy na te rzeczy tylko kilkanaście minut, a poczujemy się atrakcyjnej i będziemy sprawiać wrażenie bardziej zadbanych. Jednak bardzo dużo kobiet odmawia sobie tego. Nie używają błyszczyka, włosy beznadziejnie związują w kucyk.

Jednak postarajmy się być bardziej kobiece. Jest to nasza wyjątkowa cecha, więc pielęgnujmy ją i dziękujmy codziennie Bogu, że jesteśmy płcią piękną. Jesteśmy naprawdę wyjątkowe.

Co zrobić, by być bardziej kobiecą?

1. Pozbądźmy się niedoskonałości, których możemy. Od oglądania filmików na YT jeszcze nikomu nie udało się schudnąć. Trzeba się zmusić do ćwiczeń.
2. Nie dopuszczajmy sytuacji, że będziemy mieli brudne, tłuste włosy, zarost na nogach, pięty z martwym naskórkiem, czy obgryzione paznokcie. Zadbanie o te rzeczy jest podstawą atrakcyjnego wyglądu.

3. Raz w tygodniu znajdźmy czas dla siebie i zróbmy sobie mini spa w domu, czyli maseczkę na twarz, maskę na włosy, balsam na ciało, peeling kawowy. Ciało się nam odwdzięczy.

Zaakceptuj siebie

Każdy z nas ma jakieś niedoskonałości, np. jest niski, ma krzywy biust, czy nos. Warto je zaakceptować i nie mówić o nich głośno, bo wtedy wszyscy je zauważą. A tak naprawdę ludzie ich nie dostrzegą. Myślisz, że masz np. krzywy nos? Pewnie nikt z otoczenia nie patrzy, jak on wygląda z prawej, czy lewej strony. Podziwiają Twój uśmiech. Nigdy nie warto publicznie ogłaszać swoich niedoskonałości, czy słabości. Kompleksy są wyłącznie w naszych głowach, a ludzie patrzą po prostu na całokształt. Pokochajmy siebie, bo jesteśmy dla siebie najważniejsi.

W wolnym czasie możemy zrobić sobie sesję zdjęciową, dzięki temu spojrzymy na siebie obiektywnej. Zróbmy sobie nawet i 100 zdjęć, a wybierzmy chociażby pięć.

Znajdź swój styl

Często własną samoocenę pogarsza brak własnego stylu, dlatego warto postarać się go znaleźć. Jak to zrobić? Na początku warto przejrzeć swoją szafę i pozbyć się wszystkiego, czego nie nosimy. Potem musimy wybrać się na zakupy. Pomyśleć też można o makijażu, który będzie dodatkiem do stylizacji.

Jak widzimy powyżej, warto zaakceptować siebie i możemy zrobić to w łatwy sposób. Wystarczy zaakceptować niedoskonałości i się nimi nie przejmować. Osoby trzecie na pewno ich nie zauważą, jeśli nie będziemy mówić o nich głośno.

]]>
https://cudownezycie.pl/co-zrobic-by-byc-bardziej-kobieca/feed/ 0
Talerz pełen zdrowia https://cudownezycie.pl/talerz-pelen-zdrowia/ https://cudownezycie.pl/talerz-pelen-zdrowia/#respond Fri, 05 Apr 2019 20:57:32 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2335 Na wiosnę i lato warto postarać się uzdrowić swój talerz i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Po co mamy w kółko obżerać się szkodliwym jedzeniem, czy słodyczami. Cierpi na tym nie tylko nasza psychika z powodu powiększającej się masy ciała, ale także zdrowie.

Pamiętać trzeba, że jesteśmy tym, co jemy, dlatego warto zastosować kilka prostych zasad, a będziemy szczęśliwi

Zaczniemy od najprostszych zasad.

– Dodawanie tłuszczu do posiłków – niektóre witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, więc możemy do sałatki, owsianki dodawać odrobinę oliwy, oleju nierafinowanego.
– Stosować mniej soli – wybierać warto sól morską, bo zawiera dużo jodu, selenu, magnezu, cynku itd.
– Stosować mniej cukru – cukier biały jest szkodliwy i można go zastępować stewią, ksylitolem, cukrem brzozowym. Znajduje się on też w bardzo wielu produktach, więc nie można z nim przesadzać.

– Odstawienie przekąsek i słodkich napojów – zamiast pić kolejne niezdrowe rzeczy, możemy sięgnąć po wodę. Warto zrezygnować także ze słodyczy, chipsów i innych kalorycznych przekąsek.

– Rezygnacja z białego pieczywa – ma wysoki indeks glikemiczny, nie jest sycące. Lepszym wyborem jest ciemne z mąki pełnoziarnistej.
– Czytanie składów – przed zakupem danego produktu należy czytać składy, unikniemy wtedy jedzenia konserwantów.

Zamienniki

Możemy postarać się stosować w diecie zdrowe zamienniki.

– czekolada – dla większości z nas najlepsza jest pewnie mleczna czekolada, a jest najbardziej kaloryczna. Dlatego warto stosować czekoladę zawierającą ponad 70% kakao. W małych ilościach jest bardzo zdrowa i zawiera dużo magnezu.
– słodkie napoje gazowane – zamiast sięgać po coś kalorycznego możemy napić się jakiegoś rozpuszczalnego suplementu diety, np. multiwitaminy.

– słodycze – przekąski można przygotowywać samodzielnie w domu zamiast kupować gotowe ze sklepu. Z owoców możemy także samodzielnie zrobić lody.
– chipsy, paluszki – idealne są do chrupania przez telewizorem. W zamian możemy pokroić owoce i warzywa. Jeśli mamy suszarkę do grzybów, to możemy ją wykorzystać do zrobienia zdrowych chipsów.

– fast foody – zamiast kupować gotowce w barach, czy w sklepach możemy zdrowsze przygotować samodzielnie w domu.

Zacznij się już od dziś zdrowo odżywiać!

]]>
https://cudownezycie.pl/talerz-pelen-zdrowia/feed/ 0
Wymarzone sprzęty kuchenne https://cudownezycie.pl/wymarzone-sprzety-kuchenne/ https://cudownezycie.pl/wymarzone-sprzety-kuchenne/#respond Mon, 01 Apr 2019 21:35:50 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2346 Kuchnia jest miejscem w którym spędzamy mnóstwo czasu na przygotowywaniu jedzenia. Dlatego warto kuchnię urządzić praktycznie i nie mieć za dużo sprzętów kuchennych, tylko zostawić te najpraktyczniejsze. Przygotowałam dla Was listę tych, które ułatwiają mi codziennie życie.

Praktyczne urządzenia

Wyciskarka wolnoobrotowa

Kiedyś piliśmy mnóstwo soków, ale odkąd kupiłam to urządzenie to przygotowujemy zdrowsze soki w domu. Można w niej przygotować soki warzywne, owocowe i warzywno-owocowe, np. z jarmużu, szpinaku, natki pietruszki, selera naciowego, czy sałaty. Z kilograma jabłek wyjdzie nawet 4 litry soku.

Niektóre wyciskami mają także odpowiednie nakładki za pomocą których można przygotować musy, przeciery, czy sorbety. Z pozostałej miazgi można przygotować kosmetyki naturalne, typu maseczki.

Urządzenie wielofunkcyjne Milticooker

Za pomocą takiego urządzenia wielofunkcyjnego można zrobić jogurty, dusić warzywa, piec ciasta, smażyć placki, gotować zupy i warzywa na parze. Korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe. Na panelu wystarczy wybrać tryb potrawy, ustawić czas, włożyć składniki i czekać określony czas. Danie ugotuje się samodzielnie, nie trzeba co chwilę nic kontrolować. Nie będzie żadnych przypalonych posiłków. Dodawać nie musimy żadnego tłuszczu.

Multicooker jest bardzo przydatny zwłaszcza przy przygotowywaniu wielkich obiadów rodzinnych. Zaletą jest funkcja zaprogramowania urządzenia na konkretną godzinę. Obiad zostanie przygotowany np. na koniec naszej pracy.

Urządzenie to zastąpi nam mnóstwo sprzętów, takich jak: frytkownica, kuchenka mikrofalowa, piekarnik, wolnowar, parowar, urządzenie do pieczenia chleba, czy gotowania ryżu. Zaoszczędzimy mnóstwo miejsca w szafkach.

Blender

Niezastąpione urządzenie do szybkiego rozdrabniana pokarmu. W sklepach dostępne są blendery kielichowe (na dole naczynia umieszczone jest śmigło), a także ręczne. W kielichowym można przygotować szybko koktajle, a ręcznym, np. zblendować warzywa na zupę, czy zrobić pastę do chleba.

Jakie są Wasze ulubione sprzęty bez których nie wyobrażacie sobie życia?

]]>
https://cudownezycie.pl/wymarzone-sprzety-kuchenne/feed/ 0
Zazdrość zabija! https://cudownezycie.pl/zazdrosc-zabija/ https://cudownezycie.pl/zazdrosc-zabija/#respond Sat, 30 Mar 2019 20:17:58 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2269 Problemy z zazdrością dotyczą praktycznie każdego. Czujemy się wtedy bardzo przygnębieni, a powodem tego stanu jest nasza bezsilność, że komuś się coś udało, a nam nie. W końcu nie bez powodu dziesiąte Przykazanie Boże mówi, żeby wyzbyć się zazdrości z serca, która może prowadzić do wielu przestępstw, ponieważ z tych myśli powstaje nienawiść, przykrość, jak i radość z nieszczęścia bliźniego.

Zazdrość powinnyśmy zwalczać życzliwością i pokorą. Pieniądze i bogactwo przemijają i nie mogą być naszym głównym celem. Ludzie są ważniejsi niż rzeczy. Zazdrość dotyka wszystkich obszarów ludzkiego życia.

Najczęściej zazdrości doświadczamy w związku z drugim człowiekiem – przyjacielem, partnerem, mężem. Codziennie mamy lęk, że utracimy ten łączący nasz związek, że ktoś nam go odbierze. Przeżywamy też bardzo zawiść, czyli domagamy się tego, co ma ktoś inny.

Jak reagujemy?

Najczęstszą reakcją na zazdrość jest agresja. Robimy wszystko, by tą drugą osobę sprowadzić w dół, skrzywdzić, poniżyć. A gdy to się stanie, to poczujemy się lepiej. Dążymy do tego, by wypaść lepiej od tej osoby. Najczęściej zazdrościmy wyglądu, wykształcenia, bogactwa, czy nawet poczucia humoru.

W pewnym momencie każdy doświadcza zazdrości, tylko niektórzy wykorzystują ją dla swojego rozwoju i dobra, a inni przeciwko nim.

Za każdym razem, kiedy czynimy drugiej osobie źle, to niszczymy naprawdę samego siebie. Osoby zazdrosne rozpowszechniają np. plotki na temat kogoś, mówią źle. Cierpi na tym nie tylko ofiara, ale także sprawca

Jak cierpimy

Gdy komuś czynimy źle, to zawsze co dajemy, to do nas wraca. Za sprawą negatywnej energii mamy fatalne samopoczucie, depresję, niepokój. Odbijać się to będzie na naszym codziennym życiu. Doświadczymy beznadziejnego samopoczucia, bo zawiść będzie coraz mocniejsza. Jednak zawsze możemy się zmienić, oczyścić swój umysł i w naszym życiu w końcu zagości słońce.

Jak się pozbyć ?

Na początku musimy upewnić się w tym, że czujemy zazdrość i koncentrujemy się na tym, kto co ma, a czego nie ma. Zapominamy, że nasze życie dotyczy wyłącznie nas. Naszym zadaniem nie jest oceniać całego świata i wszystkich dookoła. Każdy ma się koncentrować na sobie i na swoim rozwoju.

Zapominamy o tym, że każdy człowiek na ziemi ma wewnętrzną pracę do wykonania, przechodzi rozmaite trudy i wyzwania. Ludziom zawsze pokazujemy lepszy wizerunek, a swoje niedoskonałości ukrywamy.

Niestety każdy każdemu zazdrości. My np. bogatej osobie majątku, a ona nam szczęśliwego związku, dzieci, figury, czy zdrowia. Najcenniejsze są rzeczy, których nie da się kupić za żadne pieniądze. Dlatego nie powinnyśmy nikogo oceniać i nie wchodzić „w butach” do czyjegoś życia. Gdy dopadnie nas nieunikniona zazdrość, warto się zatrzymać i zastanowić, co jest jej powodem. Powinna nas zmusić do działania, obudzić i naprowadzić, że możemy osiągnąć to samo. Każdy ma swój wybór.
Własna wartość

Obecnie w mediach społecznościowych codziennie spotykamy się z pięknymi zdjęciami, idealnym życiem. Czasami możemy poczuć się smutni, bo zapominamy, że wiele ludzi kreuje swój wyidealizowany wizerunek w sieci, a tysiące obserwatorów im zazdrości. Jednak osoby świadomie dostrzegają to uczucie już na początkowym etapie.

Musimy przyjąć, że nasze życie jest dokładnie takie jakie jest, żadne popadanie w używki nam nie pomoże. Każdy jest inny, niepowtarzalny i ma rozmaite wyzwania. Nikt nie będzie miał takiego samego życia. Różni nas przeżyte dzieciństwo, relacje w rodzinie. Życie należy doświadczać, a nie konkurować z innymi o to, kto ma więcej.

Zazdrość może być pozytywna, bo osoby mogą nas zainspirować do rozwoju i pokazać ile możemy osiągnąć. Gdy ciągle negatywnie myślimy, że dane osoby są złe, to przyciągamy dokładnie takich do naszego życia. Przestajemy wtedy dostrzegać to, co dobre. Pamiętajmy, że to my kreujemy swoje życie i warto wybierać tylko to, co nas rozwija i zapewni nam zdrowie emocjonalne.

]]>
https://cudownezycie.pl/zazdrosc-zabija/feed/ 0
Poznaj cudowne właściwości octu https://cudownezycie.pl/poznaj-cudowne-wlasciwosci-octu/ https://cudownezycie.pl/poznaj-cudowne-wlasciwosci-octu/#respond Mon, 25 Mar 2019 20:59:58 +0000 http://cudownezycie.pl/?p=2280 Ocet jest jednym z najłatwiej dostępnych produktów w naszym kraju, dostępnym praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Jednak mało osób nadal wie, że jest to doskonały środek do czyszczenia. O wiele bardziej lepszy niż kolejny chemiczny detergent.

Magiczne zastosowanie octu jest efektem wysokiego stężenia kwasu octowego. Poza tym jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny, biodegradalny. Niestety wielu ludziom przeszkadza intensywny zapach, ale można go rozcieńczyć z wodą. Po użyciu zapach natychmiast się ulatnia. Nie ma terminu przydatności do spożycia i kosztuje niewiele.

Ma cudowne właściwości odkażające, więc przyda się w kuchni i łazience. Przy stosowaniu należy uważać na ręce, bo działa drażniąco. Najlepiej stosować rękawiczki.

Ocet jest doskonały do usuwania brzydkich zapachów, tłuszczu, kamienia, plam, czy dezynfekcji i zmiękczania ubrań. Ma nawet zastosowanie pro zdrowotne. Ocet jabłkowy rozprowadzony na skórze pomaga złagodzić odparzenia i stan zapalny. Pomaga także w leczeniu grzybicy skóry.

Zastosowanie octu

Ocet przyda się w łazience. Możemy nim umyć wiele elementów. Przykładowo:
– Armatura – za jego pomocą wspaniale można ją odkamienić. Wystarczy przetrzeć części octem i owinąć folią. Zostawić na 20 minut.
– Pralka – możemy szybko to urządzenie odkamienić. Należy wlać do szufladki szklankę wody i octu. Pranie należy ustawić na 90 stopni.
– Sedes – w szybki sposób możemy pozbyć się kamienia. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną, zalać octem i pozostawić na jakiś czas. Następnie należy wszystko wyszorować.
– Udrożnienie odpływu – należy najpierw wsypać sodę oczyszczoną, a potem wlać ocet. Po 20 minut należy przelać go wrzątkiem.

W kuchni


– Czyszczenie deski – codziennie wieczorem warto deskę wytrzeć odrobiną octu i pozostawić ją do rana. Ocet zabije wszelakie bakterie.

– Czyszczenie blatów – regularnie należy przecierać blaty i podłogę octem, bo odstraszy on insekty. Można także od czasu do czasu przetrzeć także szafki.


– Lodówka – w szybki sposób można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki myjąc ją octem wymieszanym z wodą.

– Zastąpienie nabłyszczaczu – zamiast stosować kolejną chemię możemy ocet wlać do pojemnika na nabłyszczacz. Naczynia zyskają wtedy olśniewający blask. Po umyciu naczyń nie będzie żadnego zapachu.

– Mycie zlewu – codziennie warto przetrzeć szmatką zlew. Będzie wtedy zdezynfekowany i usunięte zostaną wszystkie bakterie oraz ślady po wodzie.

Jak widzimy powyżej warto zakupić ocet, ponieważ jest tani, a zarazem bezpieczny dla naszego środowiska i zdrowia. Skuteczny jest w walce z bakteriami. Nadaje się do sprzątania. Przetestuj go już dziś. Jestem ciekawa, jakie Wy macie sposoby na szybkie i zdrowe sprzątanie.

]]>
https://cudownezycie.pl/poznaj-cudowne-wlasciwosci-octu/feed/ 0