15 zastosowań sody oczyszczonej

Soda oczyszczona – tania i niepozorna. Mało kto z nas by pomyślał, że może ona zastąpić nam drogie środki chemiczne albo kosmetyki. Ja się interesuję od dłuższego czasu zdrowym i ekologicznym stylem życia, więc podzielę się z Wami moimi ulubionymi zastosowaniami sody oczyszczonej. Ułatwiają mi one życie, pomagają ochronić środowisko, a także pozwalają oszczędzić więcej pieniędzy.

Zastosowania sody oczyszczonej

10

Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu, który znany jest ludziom od tysięcy lat. Nawet wykorzystywali ją ludzie w starożytnym Egipcie. Sodę można wykorzystać do wielu czynności – gotowania, sprzątania, zmywania, dezynfekowania, pieczenia, ścierania, usuwania plam. Jej największą zaletą jest to, że zmiękcza wodę i zapobiega osadzaniu się kamienia w pralkach, czy zmywarkach. Ma także właściwości lecznicze. Na podstawie badań naukowych dr Mark’a Pagel’a możemy się dowiedzieć, że wodorowęglan sodu jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod w leczeniu nowotworów i może uratować życie człowieka.

Wykorzystanie sody w kosmetologii i zdrowiu

11

1. Wybielanie zębów – na szczoteczkę do zębów wsypuję kilka ziarenek sody. Doskonale ona oczyszcza zęby z kamienia. Jednak zabiegów tych nie można wykonywać często, bo soda może zniszczyć szkliwo.

2. Maseczka z sody doskonale eliminuje wągry. Wystarczy zmieszać jogurt naturalny, miód i sodę. Robimy pastę z tych składników i nakładamy na twarz na 20 minut.

3. Z sody oczyszczonej można stworzyć pastę, która usunie swędzenie po ukąszeniu owadów. Wystarczy zmieszać tylko sodę z małą ilością wody.

4. Soda doskonale łagodzi oparzenia – wystarczy pomoczyć oparzone miejsce wodą, posypać sodą i stworzyć papkę. Od razu poczujemy wielką ulgę.

5. Odświeżanie oddechu – mieszamy jedną łyżeczkę w szklance wody i płuczemy jamę ustną. Nieprzyjemny zapach od razu zniknie.

Wykorzystanie sody przy porządkach

7

6. W łazience można usunąć uporczywe plamy, a nawet pleśń za pomocą sody. Robimy pastę w ilości 3 łyżek do jednej. Nakładamy ją na kilka minut na plamę i gotowe.

7. Odświeżenie deski do krojenia. Na deskę trzeba wsypać trzy łyżki sody, pozostawić na 15 minut, a potem umyć deskę. Usuniemy wtedy nieprzyjemne zapachy i bakterie.

8. Odświeżanie dywanów. Wystarczy tylko wsypać sodę na dywan, zostawić na 30 minut odkurzyć. Dywan będzie czysty i znikną brzydkie zapachy.

9. Przypalone garnki i patelnie można oczyścić z wielką łatwością, jeśli posypie się je sodą, poleje gorącą wodą, a następnie zostawi się je na noc.

10. Pochłaniacz zapachów w lodówce – wystarczy do miseczki wsypać sodę i wymieniać ją co miesiąc.

11. Czyszczenie kabiny prysznicowej w łazience – wystarczy spryskać drzwi octem, a po kilku minutach wyszorować gąbką z sodą. Następnie spłukać.

12. Czyszczenie srebra – wystarczy nasypać sody na wilgotną szmatkę i pocierać daną rzecz do usunięcia osadów.

13. Wybielanie ubrań – dodać pół szklanki sody oczyszczonej do płynu do prania. Białe rzeczy zostaną doskonale wybielone.

14. Udrożnienie rur – wystarczy do rur wsypać ¼ szklanki sody i zalać sodę gorącą wodą.

15. Usunięcie nieprzyjemnego zapachu w butach – sodę trzeba wsypać na noc do butów, rano wysypać i po zapachu nie ma ani śladu.

No Responses

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *