5 ulubionych hiszpańskich seriali

W wolnym czasie lubię oglądać hiszpańskie seriale. Mają one naprawę ciekawy klimat i są całkiem inne od amerykańskich. Przy okazji uczę się hiszpańskiego. Poniżej zamieszczę Wam pięć moich ulubionych seriali. W internecie bez problemu znajdziecie odcinki z polskimi napisami.

a

Gran Hotel

Jest to popularny serial kostiumowy, składający się z trzech sezonów. Tematyka dotyczy zakazanej przez społeczeństwo miłości pomiędzy Alicją Alarcon i Julio Olmedo. Kobieta jest bogatą córką właścicielki hotelu, a mężczyzna pochodzi z niższych klas społecznych i pracuje w hotelu, jako kelner. Już od pierwszego spotkania pojawia się między nimi chemia. Julio pojawia się w hotelu w celu znalezienia zaginionej siostry. Wychodzą potem na jaw mroczne sekrety hotelu. Bohaterowie rozwiązują zagadki kryminalne. Akcja rozgrywa się w XX wieku. Aktorzy są ubrani w przepiękne, zachowawcze stroje.

El Internado

„Internat” to hiszpański serial składający się z 7 sezonów. Serial opowiada o grupie nastolatków uczących się w zamkniętej, elitarnej szkole z internatem. Panują tutaj określone reguły, a naruszenie zasad skutkuje karą. Młodzież ma zakaz opuszczania murów uczelni. Internat został założony w 1945 roku i od tamtej pory kryje w sobie rozmaite zagadki. Każda postać kryje w sobie jakąś tajemnicę. Pojawia się tutaj sporo elementów grozy, horroru, a także wątki miłosne.

El barco

Tematyka serialu „Statek” rozgrywa się na statku. Akcelerator cząstek wywołał katastrofę, w wyniku której wszystkie ziemskie kontynenty zniknęły pod wodą. Ocalała tylko załoga i pasażerowie hiszpańskiego statku szkoleniowego dla młodzieży „Gwiazda Polarna”. Okazało się, że statek nie ocalał przypadkiem. Podobnie jak pasażerowie. Gdy akcja się rozwija, to na jaw wychodzi masa ciekawych wątków kryminalnych, jak i miłosnych.

Angel o demonio

Ciekawy, fantastyczny serial. Valeria jest zwykłą nastolatką, chodzi do szkoły i pewnego dnia spotyka człowieka w kapturze. Od tego dnia jej życie uległo całkowitej zmianie. Poznaje świat, w którym anioły walczą z demonami. Główna bohaterka dowie się, że ma w sobie wiele mocy. Zakochała się w chłopaku – Damianie, który ma też swoje mroczne tajemnice. Czy dobro pokona zło?

Luna, el misterio de Calenda

„Cienie Calendy” przedstawia historię Sary, która wraz z córką Leire przyjeżdża do miasta Calenda, żeby odzyskać swoje dawne życie z mężem. Niestety okazuje się, że jej partner zginął. Prowadził on na swoją rękę tajemnicze śledztwo. Sara postanawia za wszelką cenę rozwiązać sprawę. Drugim wątkiem w serialu jest uczuci Leire do wilkołaka z sąsiedztwa. Joel jest wilkołakiem, choć nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ ojciec podaje mu narkotyki. Serial jest bardzo ciekawy, z mrocznymi wątkami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *