Aplikacje ułatwiające życie

Każdy z nas korzysta z udogodnień techniki – komputerów, czy smartfonów. Dlatego postanowiłam przygotować Wam listę moich ulubionych programów, z których korzystam na co dzień. Dzięki nim oszczędzam dużo czasu, a korzystanie z komputera jest sprawniejsze i szybsze. Linki do programów znajdują się w nagłówkach, wystarczy tylko kliknąć.

Niezastąpione narzędzia

galleryinside4_tcm169_2201748_tcm169_2201907_tcm169-2201748

Pocket

Bardzo przydatny program, który możemy zainstalować u siebie na komputerze i na telefonie komórkowym. Codziennie przeglądamy masę stron internetowych i trudno jest wszystkie je uporządkować i zapamiętać. W tej aplikacji mamy możliwość zapisania stron i w każdej chwili mamy do nich dostęp. Zaletą jest też to, że można je przeglądać offline.

Dropbox

Świetna aplikacja, którą też można zainstalować na komputerze i smartfonie. Największą jej zaletą jest to, że mamy dostęp do plików na każdym urządzeniu i w każdym miejscu. Jeśli zrobimy np. zdjęcie telefonem, to zostanie ono automatycznie przerzucone do Dropboxa. Będziemy mogli je otworzyć u siebie na komputerze lub przesłać innej osobie. W bezpłatnym pakiecie mamy do dyspozycji 2GB do gromadzenia zdjęć, filmów, czy dokumentów.

Tomoghty

Przydatny program przy technice Pomodoro. Zainstalować możemy go na komputerze. Włączamy go na 25 minut, a po tym czasie mamy krótką przerwę trwającą 5 minut, lub dłuższą 15 minut. Program jest o wiele wygodniejszy niż np. stoper w telefonie.

Photobucket

Darmowy program do obrabiania zdjęć, bardzo prosty i szybki w obsłudze. Można w nim zlikwidować czerwone oczy, usunąć pryszcze, przyciemnić lub rozjaśnić obraz, nałożyć filtr na zdjęcie. Do podstawowej obróbki jest idealny.

Spotify

Program, który możemy zainstalować na komputerze i telefonie komórkowym. Jest to serwis muzyki zapewniający dostęp do milionów utworów. Przesłuchiwać można różne playlisty, tworzyć radio na podstawie słuchanych piosenek. Wersja jest darmowa i płatna, ale ta pierwsza w zupełności wystarcza. Utwory odtwarzane są losowo, a reklamy występują bardzo rzadko.

Ad Muncher

Świetny program, bez którego nie wyobrażam sobie przeglądania stron internetowych. Jego zadaniem jest automatyczne blokowanie reklam zawartych na stronach internetowych, a także innych elementów na nich umieszczonych. Program jet darmowy, możemy zainstalować go na komputerze.

Un.Roll.Me

Na stronie internetowej www.unroll.me można w szybki sposób sprawdzić swoją elektroniczną pocztę i za jednym zamachem wypisać się z newsletterów reklamowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *