Black Friday – oczekiwane święto zakupoholików

25 listopada będzie obchodzony u nas Black Friday, czyli Czarny Piątek. Jest to amerykańskie święto zakupów, które dotarło do Polski. Kilka dni później odbywają się kolejne wyprzedaże i promocje, czyli Cyber Monday.

black-friday-neon

O co chodzi?

Czarny Piątek to święto, które zapoczątkowane zostało w Stanach Zjednoczonych już w 1932 roku. Zawsze wypada w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Według Wikipedii nazwa pochodzi od koloru atramentu, którym księgowi zaznaczali zysk w dokumentach firm. Co roku Amerykanie wydają ponad 50 miliardów dolarów w ten dzień. Tego dnia rabaty potrafią sięgać nawet 90%.

ss-151127-black-friday-jpo-02_d37d10d87e5b7d0c86bc0a4e7391a4be-nbcnews-fp-1200-800

Jak jest u nas?

W Polsce wiele sklepów stacjonarnych i internetowych będzie brało udział w akcjach promocyjnych. Będziemy mogli kupić rzeczy w atrakcyjnych cenach. Niestety u nas nie jest tak kolorowo, jak w Stanach Zjednoczonych, ale z roku na rok jest coraz lepiej. Właściciele sklepów zrozumieli, że jeśli chcą przyciągnąć do siebie klienta, to muszą mu coś dać. A rabat w wysokości 40, czy 50% jest idealną opcją. Klient może kupić sobie upragnioną rzecz, zaoszczędzić pieniądze, przetestować produkt. Jeśli będzie zadowolony z jakości, to na pewno wróci i zrobi jeszcze większe zakupy.

Gdzie szukać zniżek?

Sklepów jest bardzo dużo i przeciętnej osobie trudno jest ogarnąć wszystkie promocje, dlatego warto wcześniej się przygotować i znaleźć miejsca, w których będą czekały na nas upragnione rabaty. Najlepiej jest obserwować profile na Facebooku od ulubionych sklepów. Dodatkowo możemy polubić na Facebooku profil Black Friday Polska 2016, a także Cyber Monday Polska 2016. Publikowane są na nich na bieżąco informacje o okazjach. Na telefon komórkowy możemy ściągnąć aplikację Qpony, w której w jednym miejscu będą zebrane wszystkie kody rabatowe. Użytkownicy zamieszczają także znalezione oferty na stronie Pepper, na ten dzień jest stworzona specjalna zakładka. Po Czarnym Piątku, w poniedziałek będzie święto Cyber Monday. Różni się tym, że dotyczy wyłącznie sklepów internetowych. Pomiędzy tymi świętami granice zaczęły się zacierać i promocje sklepy organizują w piątek, a także w poniedziałek. U niektórych trwają nawet przez cały tydzień.

Ostrożności nigdy za wiele

Niestety nie wszystkie okazje i wyprzedaże internetowe są warte uwagi. Wiele promocji jest iluzorycznych, ponieważ została podniesiona wcześniej cena, a potem obniżona. Dlatego nie należy robić impulsywnych zakupów pod wpływem chwili. Jeśli nie kupimy upragnionych rzeczy w tych dniach, to nie musimy się załamywać, bo 29 listopada będzie organizowany w Polsce Dzień Darmowej Dostawy.

Czarny Piątek jest doskonałym momentem do zrobienia bożonarodzeniowych prezentów. Przy okazji można odświeżyć swoją garderobę, czy kupić upragniony sprzęt elektroniczny. Z roku na rok ilość firm oferujących specjalne rabaty w związku z Black Friday rośnie, dlatego warto dobrze przygotować się na ten dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *