Co zrobić z psem podczas urlopu?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale czy jest tak naprawdę? Podczas wakacji masę psów traci swój dom, a niektóre nawet z nich są przywiązywane do drzew, czy topione w stawach. Czemu? Żeby mieć spokój, jadąc na urlop np. do Grecji. Nie róbmy tak, to wbrew ludzkiej naturze!.

Porzucenie psa według najnowszej ustawy zaliczane jest do znęcania się nad zwierzętami, a za to grozi kara pozbawienia wolności! Musimy uświadamiać ludzi w tym zakresie!

Z psem

Najlepszym rozwiązaniem dla psa są wakacje spędzone ze swoją rodziną, ponieważ rozłąka z osobami, które kocha, jest dla niego naprawdę dużym stresem.

Na początku musimy wybrać taki hotel, który akceptuje zwierzęta. W Polsce i za granicą jest coraz więcej takich miejsc. Przy planowaniu planu zwiedzania warto mieć na uwadze też to, że nie wejdziemy z nim na wszystkie plaże, czy do Parków Narodowych.

Gdy planujemy wyjazd zagranicę, to musimy koniecznie wyrobić mu paszport. Przepisy Unii Europejskiej wymagają także zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie, a także wszczepionego chipa.

Jeśli pies jeździ regularnie z nami samochodem, to będzie na pewno szczęśliwy z wyjazdu i długa podróż będzie dla niego komfortowa. Natomiast gdy to będzie jego pierwsza dłuższa podróż, to musimy go stopniowo przyzwyczajać.

Inne miejsca

Gdy naszego pupila nie możemy zabrać na wakacje, to warto go zostawić u rodziny, znajomych albo w hotelu dla psów. W przypadku ostatniego miejsca musimy zająć się tym dużo wcześniej, ponieważ w okresie wakacyjnym trudno o wolne miejsca. Przed wybraniem konkretnego miejsca warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych lub popytać znajomych. Wygórowana cena za dobę nie oznacza od razu pewnego komfortu. Zabrać należy mu jego legowisko, kocyk, ulubioną karmę i zabawki. Pamiętajmy o książeczce szczepień.

Warto pojechać także wcześniej, zapoznać psa z miejscem, zrobić rekonesans. Stres wynikający z rozłąki będzie wtedy mniejszy. Ceny hotelu wynoszą od 25 zł do 40 zł za dobę.

Pamiętaj, że pies to istota żywa i bez względu na to, czy będzie towarzyszył nam na wakacjach, czy pozostanie pod opieką, to musisz zapewnić mu komfort psychiczny i fizyczny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *