Dark – jeden z najlepszych seriali

Pierwszego grudnia premierę miał na popularnym Netfilixie serial „Dark”. Było to wielkie zaskoczenie dla serialomaniaków, bo nikt się tego nie spodziewał, że nieamerykańska produkcja może być taka świetna.

W ciemności

Pierwszy sezon ma 10 odcinków, które pochłania się jeden za drugim. Tytuł idealnie obrazuje atmosferę serialu, która jest mroczna, ciemna, a obserwatora wprowadza w niepokój. Za stworzenie tego świetnego dzieła odpowiadają dwie osoby: reżyser Baran bo Odar i scenarzystka Jantje Friese.

Akcja toczy się we współczesnych Niemczech. Dwoje małych dzieci ulega zaginięciu i wydobywa to na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin. Rozgrywające się wydarzenia są powiązane z tymi w roku 1986. Stopniowo poznajemy bohaterów, z czasem dostajemy coraz gęstszą siatkę powiązań i wydarzeń, które mają miejsce.

Tajemnice do rozwiązania

Jednym z głównych bohaterów serialu jest syn Michaela, Jonas, który bardzo źle zniósł śmierć ojca. Nie radzi sobie też jego matka. W niewielkim miasteczku Winden wszyscy wiedzą o tragedii, ale tematem rozmów stało się zaginięcie jednego z jego rówieśników – Erika. Potem ginie kolejne dziecko – Mikkel Nielsen.

Historia rozgrywa się na przestrzeni tylko dziesięciu dni między 4 a 13 listopada. Ale równolegle toczy się ona w roku 2019, 1986 oraz 1953. Dzięki temu dokładniej poznajemy mieszkańców Winden, śledząc ich losy na różnych etapach życia. Przez serial przewija się około 70 postaci.

Nie zdradzę wiele, bo musicie obejrzeć tą produkcję. Emisja drugiego sezonu jest już potwierdzona. „Dark” jest idealny dla każdego, kto uwielbia intrygujące historie, tajemnice i nie oczekuje rozwiązań podanych na tacy. Warto także obejrzeć ten serial więcej niż raz. Odkryjemy wtedy ogrom detali, które podczas pierwszego oglądania zdawały się nieistotne.

Dodam, że warto zarejestrować się na portalu Netflix.com, ponieważ pierwszy miesiąc jest darmowy. Potem można zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów.

Zobaczcie świetny zwiastun:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *