Gdzie pojechać na wakacje?

Wkrótce zaczęły się wakacje i z pewnością każdy z nas by chciał wypocząć w jakimś ładnym miejscu z najbliższą rodziną, a szczególnie z dziećmi. Tym drugim należy się odpoczynek po męczącym roku szkolnym. Dlatego warto się postarać o to, by ten czas był wyjątkowy.

Gdzie pojechać?

W zależności od miejsca, gdzie mieszkamy w Polsce będą polecane inne dla nas dystancje. Większość Polaków i tak pragnie pojechać nad Morze Bałtyckie, ale z racji sezonu i sztucznie zawyżonych cen nie jest ten kierunek polecany. Najlepiej pojechać tutaj pod koniec maja, na początku czerwca lub września. Będzie wtedy mniej turystów, a ceny będą niższe. Poza tym jadąc w lecie i tak nie mamy pewności, jaka będzie pogoda. Marzymy o słońcu, a możemy natrafić na zimne, deszczowe dni.

Alternatywną opcją dla mieszkańców południa jest Chorwacja. Dojazd zajmuje do niej prawie tyle co na Bałtyk, a mamy pewność pięknej pogody. Poopalać będziemy mogli się nad Morzem Adriatyckim. Ceny noclegów i jedzenia będą także niższe, ponieważ u nas w kraju są one sztucznie windowane przez 500+. Gdzie pojęcie zwykły, statyczny Polak? Wiadomo, że nad Bałtyk. Kilometrów jest ok. 900 a dojazd zajmuje ok. 9 godzin. A do Świnoujścia, czy Łeby będziemy jechać około 7.

Drugą opcją jest Słowenia. Kilometrowo wychodzi tyle samo co Chorwacja, ale z tego punktu możemy się wybrać dodatkowo do Włoch. np. do Wenecji. Pogoda na pewno dopisze, a noclegi będą w korzystnych cenach. Podróż autostradą będzie bardzo przyjemna. A jeśli mamy psa, to możemy zabrać go nawet ze sobą.

Mieszkańcy północnej Polski mają blisko nad Morze Bałtyckie, ale jeśli chcą uniknąć tłoku turystów, to warto pomyśleć o podróży np. na Wyspę Uznam, która leży na pograniczu Polski i Niemiec. Polecana jest także Wyspa Rugia, która ma wspaniałe klify. Dostępnych jest na niej bardzo dużo ciekawych zabytków.

Jak widzimy powyżej nie musimy każdych wakacji spędzać w turystycznych miejscowościach nad Bałtykiem. Możliwości mamy bardzo dużo, wystarczy tylko otworzyć mapę i wybrać coś, co nas zainteresuje. Dodatkowo jeśli nie boimy się latać samolotem, to cala Europa stoi przed nami otworem. Bilety na samolot kosztują grosze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *