Jak aplikować wcierki do włosów

Wcierki do włosów są bardzo dobre, ponieważ odżywiają je bezpośrednio od cebulek. Dzięki temu świetnie działają na wypadanie, jak i porost.

Jednak wiele ludzi z nich rezygnuje, ponieważ problematyczne jest ich wcieranie. Zazwyczaj wcierka rozlewa się po całej głowie i kapie na kafelki. Jak najlepiej je aplikować?

Sprawdzone sposoby

Opuszki palców – opuszki pomoczyć i posmarować równomiernie głowę na skalpie. Jednak gdy jest za rzadka, to będzie to problematyczne.

Aplikator – w drogeriach dostępne są wcierki ze specjalnym dziubkiem – aplikatorem, który ułatwia nakładanie. Wylot jest precyzyjny i pozwala trafić idealnie w przedziałek, czy na skórę głowy. Nie marnujemy wtedy kosmetyku.

Spray – niestety nie da się idealnie aplikować wcierki na skalp głowy, bo pobrudzone zostaną też nią włosy. Produkt jest wtedy szybko zmarnowany.

Strzykawka – idealnie sprawdzi się strzykawka 5 ml, bo możemy nabrać nią produkt i dokładnie zaaplikować na skórę głowy. Największym plusem tej metody jest pobranie wcierki do ostatniej kropelki. Produkt będzie rozprowadzony równomiernie.

Pipeta – wcierkę możemy też przelać do małej buteleczki z pipetą, idealnie odmierzyć dawkę na dwa, czy trzy dni. Dzięki temu za pomocą pipety można precyzyjnie aplikować wcierkę na skórę głowy po małej kropelce. Po aplikacji wcierkę należy wmasować w skórę głowy i wykonać jej masaż. Największym plusem jest, że nie marnujemy wcierki i wszędzie aplikujemy jej tyle samo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *