Jak spędzić Dzień Dziecka?

Co roku 1 czerwca jest bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Każdy rodzic by powinien postarać się zorganizować go jak najlepiej tylko potrafi. Dzięki temu dziecko będzie miało piękne wspomnienia, a my będziemy mogli zachwycić się jego radością. W obecnych czasach mamy tyle możliwości, że spędzanie tego dnia w wyjątkowy sposób możemy zaplanować na najbliższe dziesięć lat.

Postaram się Wam dzisiaj jakieś ciekawe pomysły, z których na milion procent Wasze pociechy będą zachwycone. W tym roku akurat ten dzień wypada bardzo korzystnie (jak i w najbliższych dwóch latach). Jest w piątek po Bożym Ciele i większość rodziców może zrobić sobie długi weekend. A dzieci, które chodzą do szkoły, czy przedszkola mają zazwyczaj wolne. Dlatego postarajmy się, by ten dzień spędzić wyjątkowo.

Pomysły na pełny dzień zabaw

I. Zabawa w Wesołym Miasteczku

Dzieci uwielbiają karuzele i huśtawki, dlatego będą na pewno zachwycone takim dniem. Przed wyjazdem do konkretnego miejsca warto sprawdzić na stronie internetowej, ile jest dostępnych karuzel dla dziecka w danej grupie wiekowej. Od razu nie musimy jechać do Disneylandu (zostawmy to na lepszą okazję 🙂 ), w naszym kraju mamy już kilka takich miejsc. Ja polecam Wesołe Miasteczko w Chorzowie i Energylandia.

II. Podziwianie zwierząt w Zoologicznych Ogrodach

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, dlatego świetnym pomysłem jest wyjazd do ZOO. Na żywo dziecko będzie mogło zobaczyć prawdziwe zwierzęta, które oglądało tylko w bajkach, gazetach, czy telewizji. Zachwyci się na pewno żyrafą, słoniem, nosorożcem, małpą, niedźwiedziem. Pamiętajmy tylko, by nie dokarmiać zwierząt żadnym ludzkim jedzeniem. Wybierzmy także miejsce, które jest przyjazne dla zwierząt, mają zapewnione w nim duże wybiegi itd.

Ja polecam szczególnie ZOO w Pradze, ale wiem, że niektórzy, zwłaszcza z północnej Polski mają daleko. W naszym kraju znajdziemy ZOO np. we Wrocławiu, Warszawie, Chorzowie, Krakowie.

III. Wyjście na basen z mnóstwem atrakcji

Dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie, a jak do tego dojdą atrakcje w postaci zjeżdżalni, rwącej rzeki, bujaków, wodnego placu zabaw to będą wniebowzięte.

Szczególnie polecam Tropikalną Wyspę w Niemczech, ale w Polsce też mamy ciekawe Aqua Parki, np. w Krakowie albo w Dąbrowie Tarnowskiej.

IV. Wyjście do teatru lub kina

Dzieci uwielbiają wszelkie przedstawienia, cy filmy. Dodatkowo można wcześniej w teatrze zorganizować ciekawe atrakcje, np. spotkanie z aktorami, zwiedzanie kulis, czy przebieralni.

V. Kto wyżej skacze

Dzieci uwielbiają skakać na trampolinach. Wielkie pomieszczenie jest wyposażone w trampoliny oraz gąbki dla bezpieczeństwa. Można wykonywać na nich różne fikołki.

W Polsce jest sporo takich miejsc, np. JumpCity w Katowicach.

VI. Park linowy

Dzieci uwielbiają bawić się w Indianę Jonesa, by odkrywać skarby i pokonywać różne przeszkody. Nad ziemią zawieszonych jest sporo lin, zrobione są także drewniane mosty. Dzieci będą zachwycone. W niektórych miejscach nawet przejechać się tyrolką.

VII. Gra na żywo

Dzieci uwielbiają grać na komputerze, ale warto je zabrać, by mogły doświadczyć tego na żywo. Plac jest specjalnie przystosowany do zabawy. Każdy otrzymuje pistolet z farbą do strzelania. Wygrywa ten, kto otrzyma jak najmniej postrzałów.

Dzień Dziecka jest tylko raz w roku, tak samo jak Dzień Mamy, Taty, czy Babci. Warto zrobić wszystko, by spędzić ten dzień cały z dzieckiem. Dodatkowo można kupić mu ulubione słodycze, czy upiec tort. Dziecko będzie zachwycone i wdzięczne, będzie ten dzień wspominać przez cały rok aż do następnego dnia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *