Jak znaleźć pierwszą pracę?

Wkrótce zaczynają się wakacje, dwa błogie miesiące lenistwa dla uczniów, a dla przyszłych studentów nawet cztery, bo mają wolne od maja. Jak najlepiej spożytkować ten czas?

Dla każdej młodej osoby znalezienie pierwszej pracy jest niezwykle trudne, ponieważ nie posiada doświadczenia, czy znajomości. Niektórzy pracodawcy też nie chcą nikogo zatrudniać na tak krótki okres, ponieważ nie mają zaufania do tej osoby. Żyją stereotypami i myślą, że jak ktoś jest młody, to nie będzie wykonywał przeznaczonych dla niego zadań rzetelnie albo znudzi mu się praca po dwóch dnach i nie będzie już potem do niej przychodził.

Jak znaleźć?

Robotę możemy znaleźć na wiele różnych sposobów. W celu zorientowania się, co piszczy w trawie, najszybciej jest zajrzeć w internecie na takie portale, jak: olx, gumtree. Coraz więcej ofert zamieszczanych jest też w grupach na Facebooku, nazywają się one mniej więcej w ten sposób: Praca + miasto.

Jeśli nic nie znaleźliśmy albo chcemy przebierać w większej ilości ofert, to możemy wybrać się do Powiatowego Urzędu Pracy, a także do Ochotniczego Hufcu Pracy. W ramach wolnej chwili można także zajrzeć do Agencji Pracy, których w miastach jest co niemiara.

Nie bojące się wyzwań dziewczyny, a mniejszych stopniu chłopcy mogą także zainteresować się ofertami Agencji Hostess. W miesiącach wakacyjnych odbywa się bardzo dużo masowych imprez, więc potrzebne są dodatkowe osoby do ich obsługi. Ofert jest mnóstwo, a zarobki wysokie. Ogłoszenia możemy także znaleźć w grupach, np. Hostessy Śląsk Katowice !!!!!

Ciekawe propozycje

Ja mam już prawie trzydzieści lat na karku, ale na początku mojej ścieżki zawodowej wykonywałam mnóstwo ciekawych zajęć. Poniżej zamieszczę listę i może jakieś propozycje zainspirują Was do aktywnego spędzenia czasu. Parę groszy przyda się każdemu, a większość z tych prac może wykonywać nawet osoba będąca w liceum.

1. Roznoszenie ulotek

W wakacje jest wzmożony ruch w miastach, więc bardzo dużo firm, które chcą się rozreklamować, nastawia się na reklamę w formie ulotek. Osoby roznoszą najczęściej ulotki w centrach miast, galeriach handlowych albo po blokach. Zarobki są wysokie, najczęściej w okolicach 10 zł za godzinę.

2. Reklamowanie jakieś ulotki w formie przebrania

Bardzo dużo ludzi, których znam, nie odważyliby się roznosić ulotek w przebraniu np. Kubusia Puchatka czy Myszki Micky. Mnie to nie przeszkadzało, bo nie widać mojej twarzy. Trzeba tylko chodzić i pozować do zdjęć, zwłaszcza z dziećmi. Wiadomo, że w lecie jest najczęściej bardzo gorąco w grubym ubraniu, ale zarobki są stosunkowo wyższe. Sięgają nawet 20 zł za godzinę. A jak ktoś potrafi chodzić jeszcze na szczudłach, to zarobi nawet 50 zł!

3. Pomoc kelnerska w restauracji, barze, czy pizzerii

W lecie w punktach gastronomicznych jest większy ruch, dlatego potrzebne są osoby do zbierania zamówień, roznoszenia jedzenia lub pomocy na kuchni. Pracę w takim miejscu można znaleźć w jeden dzień. Zarobki wynoszą około 10 zł na godzinę, ale bardzo dużo można dorobić sobie na napiwkach.

4. Praca jako opiekunka

Lato w Polsce jest bardzo krótkie, a rodzice muszą chodzić do pracy, niektórzy na urlop nie mogą sobie pozwolić. Dzieci w szkołach, a niektóre nawet w przedszkolach mają ustawowe wakacje. Jak ktoś nie ma rodziny w pobliżu, to nie ma z kim zostawić dzieci. Poza tym rodzice by chcieli, żeby ich pociechy korzystały z letniej pogody i bawiły się na placu zabaw, czy jeździły na rowerze. Zarobki w branży opiekunek są zależne od miejsca zamieszkania. W Warszawie sięgają nawet do 20 zł za godzinę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5. Sprzedaż lodów nad morzem, w parkach, czy innych miejscach turystycznych

W lecie masa ludzi wyleguje się na plaży nad morzem, czy spędzają czas nad brzegiem jezior stawów albo korzystają z łona natury w parkach. Niektóre firmy mają tego świadomość i szukają ludzi do roznoszenia lodów i zimnych napojów. Nad morzem oferowane są nawet darmowe noclegi do tej pracy, więc można połączyć ją z urlopem! Zarobki są wysokie, a na napiwki także możemy liczyć.

Jeszcze więcej prac dla młodych ludzi na pewno się jeszcze znajdzie, trzeba tylko szukać i CHCIEĆ PRACOWAĆ! Pochwalcie się, jakie Wasze były pierwsze prace, chętnie poczytam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *