Kolor dopasowany do każdej z nas – analiza kolorystyczna

Jeżeli chcemy chodzić ładnie ubranie, to nie możemy wyłącznie na ślepo kupować modnych ubrań, bo będą niedopasowane. Ważny jest jeszcze dobór kolorów do naszej cery i włosów. Wtedy ubranie podkreśli, to co w nas najpiękniejsze. Kolor ma ogromne znaczenie, a bawiąc się barwami, możemy dodać sobie blasku lub wręcz przeciwnie, podkreślić szarą cerę. Jak to zrobić?

Kolory wśród nas

Zacząć musimy od analizy kolorystycznej i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim jesteśmy typem urody. Pod uwagę należy brać naturalny kolor włosów i odcień karnacji. Najłatwiej będzie nam określić dopasowaną do nas porę roku. Wyróżniamy wiosnę, lato, jesień i zimę.

Żeby sprawdzić, czy nasza cera lepiej wygląda w ciepłych, czy zimnych kolorach, warto na początku przyłożyć do twarzy srebrną oraz złotą tkaninę. Należy wybrać taki, w którym twarz wygląda lepiej, bez podkreślania jej mankamentów.

Warto sprawdzić także biżuterię, w której wygląda się lepiej. Srebrną przypisuje się chłodnym typom urody, a złotą – ciepłym.

Dobrym pomysłem jest także pomalowanie kości policzkowych odpowiednim różem. Gdy twarz lepiej stapia się z różem o ciepłej tonacji, czyli morelowym, brzoskwiniowym to jest się ciepłym typem, a w chłodnym różu – zimnym.

Można także pomalować usta szminką w ciepłej tonacji, tj. brzoskwiniowym, morelowym, a także w chłodnej, w kolorze fuksji, czy jasnego perłowego różu.

Kolor podkładu

Najszybciej sprawdzić kolor za pomocą zwykłej kartki papieru, wystarczy przygotować różową oraz żółtą. Pierwsza odpowiada tonom zimnym, a druga ciepłym. Następnie przyłożyć ją do twarzy bez makijażu i sprawdzić, która prezentuje się bardziej naturalnie.

Kolor podkładu dobiera się na żuchwie, sprawdzając w naturalnym świetle. Powinien stapiać się z cerą.

Makijaż oczu

Najlepszym wyborem są barwy kontrastujące, ponieważ podkreślają wtedy odcień tęczówki.

Ciepłe kolory to są te, w których zawarta jest cząstka żółtego, a chłodne z odrobiną niebieskiego.

Pomocne materiały

W osiągnięciu perfekcji w tym temacie pomoże nam książka, pt. „Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej” napisana przez Aleksandrę Frątczak. Jest to poradnik, który przedstawia 12 typów kolorystycznych. Autorka udowadnia, że źle dobrany kolor postarza, ukazuje niedoskonałości skóry, gasi jej naturalny odcień, uwypukla cienie pod oczami. Natomiast dobrze dobrany – potrafi zdziałać cuda.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *