Książki o życiu od Agnieszki Maciąg

Na prezent świąteczny od mojego Narzeczonego dostałam trzy książki od Agnieszki Maciąg – „Pełnia życia”, „Smak szczęścia”, „Smak miłości”. Ucieszyłam się bardzo, ponieważ od dawna chciałam je przeczytać. Nastroiły mnie one pozytywnie do życia, dlatego postaram się je Wam pokrótce zrecenzować.

DSCN2720-1024x768

Pełnia życia

Pani Maciąg mówi o tej książce, że powstała z potrzeby serca, żeby zainspirować nas, podnieść na duchu i dodawać na co dzień siłę. Według mnie udało się jej to osiągnąć w stu procentach. Książka składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest „Moja podróż”, w którym autorka przedstawia swój życiorys. Pokazuje, że w życiu nie ma nic bardziej cennego od wewnętrznej harmonii. Zdrowie psychiczne jest dla każdego najważniejsze. Codziennie także uprawia jogę i medytację.

Druga część to „Moje mapy”, w której autorka przedstawia sposoby na osiągniecie życiowego spokoju i radości. Dowiemy się, jak wykorzystać energię poranków oraz magię wieczorów. Udowadnia na swoim przykładzie, jak tworzyć według siebie dobrą energię.

„Wieczorem znajdź więc chociaż chwilę na samotność. Usiądź przy ognisku swojego serca. Pisz, módl się, medytuj, zanurz się w marzeniach. Pobądź sama ze sobą. Za każdym razem, kiedy wsłuchujesz się w kobietę obecną w twoim wnętrzu, docierasz do swojego prawdziwego ja. To, co odkryjesz, będzie wspaniałe. To, co odkryjesz, będzie tobą.”

Trzecia część to „Moje odkrycia”, w którym autorka dzieli się sposobami na dostrzeżenie piękna wokół nas oraz osiągnięcie spokoju i radości. Pisze także o książce, muzyce, sztuce, miłości.

Autorka w książce pokazuje czytelnikom, jak poznać swoje wnętrze i jak się z samym sobą zaprzyjaźnić. Po jej przeczytaniu możemy zmienić postrzeganie świata o 180 stopni.

2222222222

Smak szczęścia

Druga książka to poradnik poruszający życiowe kwestie takie jak: dieta, moda, dom, walka ze stresem, joga, pielęgnacja ciała. Agnieszka dzieli się szczerze z tym, jak postrzega dane dziedziny życia. Zachęca do tworzenia – rysowania, gotowania, pisania, czy dbania o dom i znajdowania w tym wszystkim radości. Książka przekonała mnie do zdrowego odżywiania, a także jedzenia codziennie na śniadanie płatków owsianych. Przedstawionych jest tutaj bardzo dużo przepisów kulinarnych. Autorka dużo czerpie w swoim życiu z filozofii wschodu i w tym poradniku doskonale widać wpływy tej filozofii na jej życie.

Książka wprowadziła pozytywne zmiany w moim życiu i z każdym kolejnym dniem pragnę wprowadzać kolejne.

„Aby nasza uroda mogła rozkwitnąć, musimy traktować same siebie dobrze, z szacunkiem i akceptacją. Zamiast wyrzucać sobie wady i niedoskonałości, lepiej skoncentrować się na tym, co w nas wyjątkowe, cenne i wartościowe. Każda z nas bez wyjątku ma to w sobie.”

DSCN2711-1024x768

Smak miłości

Książka jest ładnie wydana, w twardej oprawie, z pięknymi zdjęciami. Zamieszczonych jest tutaj bardzo dużo przepisów opartych na zdrowych składnikach, przede wszystkim na warzywach. Z ciekawszych to: pasztet z cukinii, quinoa z hinduskimi aromatami, marchewka w marokańskim stylu. Autorka bardzo wiele podróżowała i ze swoich wypraw przywoziła kolejne przepisy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *