„Modelka” – pogoń za światem mody

Jak przetrwać życie w świecie modelingu? Tysiące nastolatek zadaje sobie to pytanie, ponieważ marzą o karierze, sławie i pieniądzach. Nowy film Madsa Matthiesena odpowie na to pytanie. Jedno jest pewne, nie osiągniesz wszystkiego na skróty. Konieczna jest ciężka praca i jeszcze raz praca! Najciekawsze jest to, że aktorkami są tutaj modelki, które nigdy nie grały w filmach. Emmę zagrała – Maria Palm, Zofię – Charlotte Tomaszewska.

maxresdefault

Kariera w Paryżu

Marzeniem głównej bohaterki Emmy jest zostanie modelką, światowego formatu i praca dla marki Chanel. Dziewczyna ma szesnaście lat, pochodzi z Danii, wychowała się w małym miasteczku. Wyśmiewano się z niej, bo była chuda i miała małe piersi. Przez to jest nieśmiała, ma dużo kompleksów. Pierwsza jej sesja okazuje się klapą, ponieważ nie potrafi się rozluźnić, zrelaksować przed obiektywem, ani pokazać swojej kobiecości. Jednak dziewczyna się nie poddaje i daje z siebie wszystko. Zakochuje się w przystojnym fotografie. Ma coraz ciekawsze zlecenia, chodzi na ekskluzywne imprezy. Wszyscy zachwycają się jej naturalnością. Zaczyna robić karierę w Paryżu, a jej twarz pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów.

modelka_15_fot_carole_bethuel_eb008d10b3

Naiwność

Emmie jest ciągle mało i chce więcej. Niby jest zagubiona i nieszczęśliwa, ale nie przeszkadza jej to okłamywać i wykorzystywać ludzi. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów i słów. „Modelka” jest filmem o wielkiej przemianie. Emma zostaje wniesiona na szczyt, by potem boleśnie z niego upaść. Niewinna kobieta przeistacza się w złamaną i poranioną kobietę. Oglądając film, miejmy na uwadze to, że dziewczyna ma tylko szesnaście lat. Jest sama w wielkim świecie mody i pochodzi z destrukcyjnej rodziny.

f275e000c23d7224798a9b221e72f31f

Film jest opowieścią o podążeniu za marzeniami i jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, żeby ich dotknąć. „Modelka” nie pokazuje niczego, czego odbiorca nie dowiedział się wcześniej z dokumentów. Wszystko jest na sprzedaż. Jest to gorzka lekcja życiowej pokory, jaką przechodzi główna bohaterka. Film jest dobrze zrealizowany, cały czas trzyma w napięciu. Jeżeli interesuje Cię moda i praca modelek, to powinnaś go koniecznie obejrzeć. Na razie zapoznaj się z poniższym zwiastunem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *