Najlepsze książki o stylu i ubieraniu się

W księgarniach jest dostępnych mnóstwo książek dotyczących wypracowania własnego stylu i komponowaniu garderoby. Dla wielu kobiet modne ubieranie się jest nadal wyzwaniem.

Poniżej przedstawiam Wam ulubione książki, do których zaglądam regularnie. Prezentują one wartościową wiedzę i są napisane w przystępny sposób. Zakup takiego poradnika jest także fajnym upominkiem dla mamy, koleżanki, czy siostry. Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają modę.

Love, style, life

Książka, pt. „Love, style, life” napisana przez Garance Dore o francuskim stylu. W poradniku próbuje udowodnić czytelniczkom, że styl to także inteligencja, osobowość, wysoka kultura osobista i uśmiech. Sukienka od najbardziej renomowanego projektanta nie będzie wyglądała dobrze na osobie, która nie będzie umieć jej nosić. Nie jest to typowa książka o modzie, w której znajdziemy porady dotyczące sprzątania szafy, czy dobierania podstawowych barw. Garance napisała książkę w stylu pamiętnika i wprowadzenia do świata, w którym na co dzień przebywa. Autorka chce przekonać swoich czytelników do second-handów, ponieważ można w nich z łatwością znaleźć modne ubrania, z renomowanych firm, w atrakcyjnych cenach.
Szata graficzna jest perfekcyjna.

Elementarz stylu

„Elementarz stylu” Kasi Tusk jest ciekawym, rzetelnym poradnikiem, w którym zawarte są zasady, jakimi powinnyśmy się kierować, tworząc własną garderobę. Autorka dzieli się z czytelnikami ponurymi doświadczeniami modowymi ze swojej przyszłości. Pierwsza część dotyczy ważnego tematu: dlaczego mimo szafy pełnej ciuchów nie mamy się w co ubrać? Często problem tkwi w braku prostoty i umiaru. Kluczowe są porządki w szafie. Im mniej ciuchów, tym łatwiej się ubrać.

(Nie) mam w co się ubrać

„(Nie) mam w co się ubrać” to książka autorstwa Karoliny Glinieckiej, która prowadzi bloga Charlize Mystery. Pierwszy rodzaj dotyczy sylwetek, możemy się z niego dowiedzieć, jak dopasować stylizacje do naszej figury. W następnych rozdziałach przedstawione są poszczególne elementy garderoby, które powinny się znaleźć w szafie każdej pani, a także dodatki, akcesoria i obuwie. Pomocny jest także rozdział o okularach, ponieważ dowiemy się z niego, jaki kształt pasuje do naszej twarzy. W poradniku zamieszczone są przepiękne zdjęcia stylizacji.

Lekcje Madame Chic

„Lekcje Madame Chic” ciekawa pozycja napisana przez Jennifer L. Scott o francuskim stylu życia. Autorka jest amerykanką, która przyjechała do Francji na wymianę studencką. Zafascynowała się Francją, a szczególnie ich mieszkańcami. Całość jest podzielona na 20 rozdziałów, dowiemy się z nich, jak się lepiej ubierać, wykonywać niewidoczny makijaż, a także jak mniej jeść, czy spędzać wolny czas. W szafie najlepiej mieć jak najmniej ubrań najlepszej jakości. Codziennie trzeba chodzić ładnie ubranym, nawet do pobliskiego sklepu, bo zawsze możemy kogoś spotkać.

Radzka radzi; Tobie dobrze w tym!

„Radzka radzi; Tobie dobrze w tym!” jest to poradnik o stylu, napisany przez pierwszą polską vlogerkę – Magdalenę Kanoniak o dobieraniu odzieży do sylwetki, podkreślania kobiecych atutów, tuszowania mankamentów. Najciekawszy jest rozdział dotyczący złotej 13, czyli ubraniach, które każda kobieta powinna mieć w szafie. Książka jest bogato ilustrowana i zawiera duże pokłady optymizmu i dobrego humoru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *