Papugolandia – świetne miejsce na wypad z dzieckiem

Zastanawiasz się, jak spędzić czas z dzieckiem? Ostatnio w Polsce otworzyło się kilkanaście Papugolandii, czyli miejsc, w których można na wolności spotkać papugi na żywo i spędzić z nimi trochę czasu. W końcu nie musimy już jechać do Australii, by zobaczyć na własne oczy kakadu.

Tropiki w mieście

Papugolandia jest o wiele lepszym miejscem niż ogród zoologiczny, ponieważ ptaki nie mają krat, a one uwielbiają spędzać czas z człowiekiem, już od małego są oswajane. My możemy je karmić i dotykać. W wielkim pomieszczeniu zgromadzonych jest około 200 papug, należących do ok. 30 gatunków z całego świata, takich jak: kakadu, ara, żako, rozella, nimfy, papugi faliste, lorysa górska, amazonka i wiele więcej.

Przez cały czas pilnuje nas personel i sprawdza, czy papugi czują się swobodnie. Odpowie także na nasze pytania dotyczące np. ulubionego pożywienia papug. W pomieszczeniu nie można hałasować, czy robić zdjęć lampą błyskową. Papugi są zadbane, pochodzą z legalnych hodowli.

Myślę, że warto wybrać się z dziećmi do Papugolandi, bo możemy pokazać im, jaki świat jest barwny i różnorodny. Potem w domu będziemy mogli rozmawiać o papugach, czy wspólnie studiować książki o zwierzętach. Oczywiście, nie musimy wybierać się tutaj wyłącznie z dziećmi, bo jest to idealne miejsce dla każdego, nawet dla emeryta. Miejsce to przypadnie każdemu zwierzolubowi do gustu.

Papugolandie w Polsce

Poniżej zamieszczam Wam linki do profili na Facebooku od Papugolandii. Znajdziemy je m.in. w Warszawie, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Pile.

https://www.facebook.com/Papugolandia/

https://www.facebook.com/PapugarniaCB/

https://www.facebook.com/Papugarnia/

https://www.facebook.com/PapugarniaLubin/

https://www.facebook.com/papugarniagdansk/

https://www.facebook.com/PapugarniaRio/

https://www.facebook.com/papugarniacarmen/

https://www.facebook.com/Papugarnia-Warszawa-1772742232990350/

https://www.facebook.com/papugarniacarmenwarszawa/

https://www.facebook.com/papugarniacarmenpoznan/

https://www.facebook.com/Papugarnia-Świnoujśćie-1801292023493466/

https://www.facebook.com/Papugarnia-Piła-193068697766850/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *