Relacja z wyprawy w Beskidy

Uwielbiam jeździć w Beskidy. Co roku urlop spędzam aktywnie, zdobywam szczyty, podziwiam górską przyrodę, wdycham zdrowe powietrze. Główne miejscowości turystyczne, które zazwyczaj odwiedzam to Szczyrk, Wisła, Ustroń oraz Brenna.

6

Jednak tym razem mieliśmy nocleg w Zawoi. Jest to polska wieś, położona u stóp Babiej Góry, Pasma Policy i pasma Jałowieckiego. Dostępnych jest tutaj bardzo dużo kwater prywatnych, hoteli, hosteli, domków letniskowych.

Jeśli będziemy w Zawoi, to powinnyśmy zwiedzić drewniany, XIX-wieczny kościół Matki Boskiej Anielskiej i Św. Klemensa, budynek Dworca Babiogórskiego, kapliczkę św. Jana Chrzciciela oraz zobaczyć dużo zabytkowych, drewnianych domków.

Diabelski szczyt

1

Babia Góra ma 1725 m. n.p.m. Podejście na szczyt nie jest trudne, szlaki są dostosowane do turysty. Wstęp Babiogórskiego Parku Narodowego kosztuje 5 zł. Na trasie możemy zdobyć Sokolicę, Kępę, Gówniak i Diablak. Widok z tego ostatniego zapiera dech w piersiach.

4

Po zejściu ze szczytu, w Suchej Beskidzkiej znajduje się też mały Wawel, czyli renesansowy zamek, u stóp góry Jasień.

Z gór do gór

3

Pojechaliśmy potem na nocleg do Koniakowa. Jest to położona najwyżej wieś w Polsce, przepiękna. Wybraliśmy się do Koniakowa obejrzeć produkcję serwetek. Zwiedziliśmy też Muzeum Browaru w Żywcu. Wyruszyliśmy potem w stronę Ustronia. Mieliśmy tutaj dwudniowy nocleg. Wybraliśmy się na Czantorię, zwiedziliśmy miasto.

Królowa Beskidów

5

Barania Góra ma 1220 m n.p.m. , jest drugim co do wysokości wierzchołkiem polskiego Beskidu Śląskiego. Jest tam wieża widokowa, z której jest cudowny widok. Można wejść na nią za darmo.

Poza tym Beskidy kryją w sobie także wiele innych obiektów i miejsc, które warto zobaczyć. Pokochałam Beskidy i na pewno wrócę tu jeszcze nie raz. Są to przepiękne, ciche, malownicze, wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju polskie góry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *