Skuteczne aplikacje dla kierowców

Samochód jest aktualnie nieodłącznym elementem podróży. Już nawet osiemnastolatkowie, tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy dostają wymarzone auto. Jeśli my także poruszamy się tym środkiem transportu, to zapewne najbardziej boimy się mandatów za przekroczenie prędkości. Kiedyś ludzie korzystali z CB radia, a dziś jest to znacznie łatwiejsze.

Podczas podróży, tych krótszych i dłuższych warto wybrać wygodną trasę bez korków, utrudnień drogowych i zadbać o jak najniższe koszty przejazdu, związane z benzyną, jak i brakiem mandatów za nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości. W erze smartfonów nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ dostępne są aplikacje, z których coraz więcej korzystają kierowcy. Dzięki nim podróż jest lepiej zorganizowana.

Najlepsze aplikacje

Poniżej zaprezentuję Wam aplikacje, z których chętnie korzystam na co dzień, nawet jak mam do pokonania 10 km do centrum miasta. Dzięki nim udaje mi się zoptymalizować koszty przejazdu, a także mam dostęp do przebiegu trasy i fotoradarów. Wiem także, w jakich miejscach stoi policja, gdzie jest korek, czy wypadek. Odkąd zaczęłam z nich korzystać, to jazda autem jest znacznie przyjemniejsza.

Yanosik

Jest to świetna aplikacja, która ostrzega o fotoradarach, kontrolach prędkości, patrolach, zagrożeniach, a także korkach na trasie. Korzysta z niej 1,5 miliona użytkowników. Aplikacja jest jedną z ciekawszych, ponieważ udostępnia aktualne dane. Jej użytkownicy cały czas potwierdzają mijane na mapie radary, czy inspekcje policji. Nawet, jak jedziemy gdzieś blisko, to warto uruchomić tę aplikację, ponieważ może uchronić nas przed mandatem lub staniem w długim korku.

Maps.me

To ciekawa aplikacja dla osób, które mają mały pakiet w telefonie lub słaby zasięg, ponieważ jak chcemy z nich korzystać, to nie jest wymagane połączenie z internetem. Aplikacja jest w pełni darmowa. Możemy z niej korzystać w samochodzie, a także podczas pieszych wycieczek za granicą.

Waze

Darmowa nawigacja samochodowa, w której mapy i informacje drogowe są dostarczane przez użytkowników. Na bieżąco dzielą się informacjami o korkach i innych utrudnieniach, dzięki temu można zaoszczędzić czas, jak i paliwo. Dodatkowo można otrzymywać alerty o najtańszym paliwie, czy dodawać znajomych i wysyłać im informacje o naszej lokalizacji. Aplikacja jest ciągle rozwijana i korzysta z niej 40 milionów użytkowników na całym świecie.

Here WeGo

Aplikacja, która wyświetla najlepsze trasy dojazdu do celu i daje mnóstwo opcji do wyboru. W szybki sposób można porównać odległości, prędkości i ceny. Sprawdzi się ona nie tylko u kierowców, ale także u rowerzystów, pieszych, czy użytkowników transportu publicznego. Trasy można wybierać wszelakie. Mapy działają offline nawet tam, gdzie nie ma zasięgu.

Przedstawione przez ze mnie aplikacje z pewnością nie wyczerpują w pełni tego tematu. Najwięcej aplikacji jest na telefony z systemem Android, jednak posiadacze innego oprogramowania też znajdą coś dla siebie. Warto korzystać z nowych technologii, ponieważ ułatwiają one życie, szybciej możemy dojechać do pracy, czy wrócić do domu. Nie będzie zaskoczeniem dla nas wielki korek, którego jakbyśmy nie ominęli, to stalibyśmy w nim dwie godziny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *