Szczotkowanie ciała jest cudowne

Szczotkowanie ciała na sucho jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie ma zalety. Moje ciało szczotkuję od kwartału i jeszcze nigdy w moim życiu nie miałam takiej gładkiej skóry.

Zalety szczotkowania

Szczotkowanie musi być wykonane w odpowiedni sposób, żeby było skuteczne, bo musi pobudzać limfę w naszym ciele. Jest to rodzaj delikatnego peelingu, martwy naskórek zostaje złuszczony i dzięki temu skóra staje się jędrna i napięta

Szczotkując ciało sprawiamy, że dotleniona krew jest sprawniej dostarczana do narządów. Układ limfatyczny zajmuje się usuwaniem z ciała toksyn. Chroni organizm przed infekcjami i stanami zapalnymi. Przy okazji szczotkowanie usuwa martwe komórki i zachęca do produkcji nowych. Szczególnie polecane jest przy cellulicie, ponieważ masaż szczotką ujędrnia skórę napina i dzięki temu ta „pomarańczowa skórka” staje się mniej widoczna.

Ciało należy szczotkować według zasad drenażu limfatycznego, tak jak na tym obrazku. Masaż szczotką pobudza krążenie krwi i dzięki temu skóra jest doskonale ukrwiona i pobudzona do regeneracji.

Jaką wybrać szczotkę?

Wybór szczotki może być trudnym procesem, bo w sklepach jest ich mnóstwo. Najlepiej dotknąć i sprawdzić, jaka jest w dotyku. Szczotka nie powinna być drapiąca i twarda, tylko miła w dotyku. Polecane są z naturalnego włosia, np. dzika, ale można znaleźć też dobrą wegańską (syntetyczną). Ja polecam szczotkę mieszczącą się w dłoni, ponieważ jest poręczna i umożliwia precyzyjne ruchy, natomiast do pleców przydaje się z długą rączką.

Jak wykonywać masaż?

Ciało należy szczotkować przez około 15 minut na dobę od dołu do góry. Zaczynamy od stóp i kierujemy się ku tułowiu – zawsze w kierunku serca. Dzięki temu szybciej pobudzimy naczynia limfatyczne do pracy. Trzeba robić to z wyczuciem. Najlepiej wykonywać ten zabieg przed wejściem pod prysznic, a po kąpieli wklepać w nie oliwkę lub balsam. Ostrożnie należy szczotkować rejony dekoltu, bo jest tam bardzo wrażliwa skóra.


żródło: https://pl.pinterest.com/

Pierwsze efekty szczotkowania widać już na ciele po kilku tygodniach, trzeba być tylko systematycznym. Zamierzasz szczotkować swoje ciało na sucho?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *