Szybka operacja plastyczna na telefonie

W dobie Instagrama i Facebooka każdy z nas chce wyglądać jak najładniej. Programiści także o tym wiedzą i stworzyli w tym celu świetne aplikacje, za pomocą których można przerobić zdjęcie jednym kliknięciem. Nie trzeba już poznawać tajników Photoshopa.

Na telefony komórkowe powstaje coraz więcej ciekawych aplikacji. Za niedługo nie będą nam potrzebne nawet komputery. Aplikacje, które polecam to Perfect365 i YouCam MakeUp. Jeżeli chcemy idealną przeróbkę, to zdjęcie musi być bardzo dobrej jakości. Najlepiej, żeby przedstawiało twarz zrobioną z bliska.

Perfect365

Aplikacja, która służy do retuszu zdjęć. Z jej pomocą możemy usunąć niedoskonałości na twarzy, zniwelujemy zmarszczki, wyszczuplimy twarz, zmienimy nawet kolor oczu, czy wybielimy zęby. Możemy także dodać na twarz profesjonalny makijaż.

Pomimo braku polskiej wersji językowej aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Edytować można własne zdjęcie.

Aplikację możemy ściągnąć bezpłatnie, ale jest w niej kilka ograniczeń. Będziemy mieli mniej filtrów do makijażu, a także zdjęcie będzie zapisane w słabszej jakości.

Po wyborze zdjęcia aplikacja skanuje zdjęcie w poszukiwaniu twarzy i automatycznie umieszcza na niej punkciki informujące o położeniu oczu, ust, policzków, nosa itd. Umożliwia to dokładne zastosowanie efektu makijażu. Czasami automatyczne ustawienia są niedokładne i w celu poprawy należy przytrzymać dany punkt zaznaczony na niebiesko i przesunąć w odpowiednie miejsce.

W menu Skin możemy usunąć niedoskonałości, zmarszczki. W Face – odchudzić swoją twarz, podnieść policzki, czy zastosować korektę nosa. Mouth – pozwala rozjaśnić zęby, poszerzyć usta, czy je pomalować.

YouCam MakeUp

Kolejną polecaną przeze mnie aplikacją jest YouCam MakeUp, za pomocą której można nanosić wirtualny makijaż na własne zdjęcie. Do dyspozycji jest dostępnych bardzo dużo makijaży, np. w stylu Cary Delavigne, Kendal Jenner, Gisele Bunchen, czy Tyry Banks. Cieszy się ona wielką popularnością i ściągnięto ją już ponad 8 milionów razy.

Program obsługuje się podobnie jak ten wymieniony powyżej. Należy wgrać zdjęcie portretowe, poprawić charakterystyczne punkty. Korzystać możemy z gotowych makijażu lub nałożyć go samodzielnie. Do dyspozycji mamy 4 główne narzędzia do poprawiania cery, malowania (i nie tylko) policzków, oczu oraz ust. W aplikacji umieszczone są nawet porady z filmikami, w których vlogerki pokazują, jak się malować.

Aplikacja jest darmowa, a jej największą zaletą jest to, że zapisuje zdjęcie wysokiej jakości.

Jak widać powyżej, jeśli mamy jakieś drobne mankamenty swojej urody, to nie musimy zamykać się na cały świat i nie udostępniać zdjęcia w sieci. Aplikacje, które wymieniłam wyżej, dają kobietom poczucie poprawienia urody. Pozwalają one nanosić na zdjęcie makijaż lub wybielić zęby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *