Urlop w mieście – co można robić fajnego?

Jeżeli pracujemy na etacie, to możemy liczyć zazwyczaj na dwutygodniowy urlop. Większość w tym czasie wyjeżdża w góry, nad morze, czy do ciepłych krajów za granic. Jednak są też takie osoby, które nie mogą sobie pozwolić nawet na kilkudniowy wyjazd, ponieważ są w ciąży albo zajmują się kimś chorym.

Lato jest wspaniałą porą roku, zwłaszcza ze względu na pogodę. Nie warto spędzać wtedy czasu w mieszkaniu. Można jeździć na rowerze, pływać w okolicznych jeziorach, chodzić po lasach. W każdym mieście jest na pewno atrakcji co miara. Poniżej zamieszczę Wam moje ulubione sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Jak spędzić czas w mieście?

1. Zwiedzać atrakcje turystyczne

W każdym mieście i okolicach znajduje się sporo atrakcji turystycznych. Z natury mamy tak, że nawet nie znamy tych najbliższych i nigdy tam nie byliśmy. Czemu? Zazwyczaj uważamy, że nie warto być turystą we własnym mieście, jak zwiedzać to obce regiony. Zmieńmy to i wybierzmy się do pobliskiego muzeum. Na pewno znajdziemy informację turystyczną ale możemy także skorzystać np. ze strony TripAdwizor.

2. Odkryć nowe miejsca

W najbliższej okolicy na pewno znajdziemy sporo miejsc o których nie mieliśmy zielonego pojęcia. np. jakiś staw w środku lasu, czy piękną łąkę.

3. Robić wycieczki z aparatem

Nie bójmy się fotografować swojego miasta, jak i najbliższej okolicy. Z biegiem lat wszystko się zmieni, powstaną nowe domy, mieszkania, czy parki. Fajnie będzie porównać zdjęcia po kilkudziesięciu latach.

4. Zrobić piknik w plenerze

Piękny, słoneczny dzień możemy miło spędzić na polanie, jedząc pyszne dania – rozmawiając, czytając książki, relaksując się doborowym towarzystwem. Można także grać w gry planszowe, pływać, gonić się itd. Wystarczy w domu przygotować jedzenie, zapakować. Dodatkowo zabrać koc i można miło spędzić czas.

5. Być offline

Na urlopie warto postarać się o to, żeby nie spędzać czasu na internecie. Dlatego warto wyłączyć telefon, komputer i cieszyć się spędzonym wspólnie czasem z rodziną. Dzięki temu odpoczniemy od nadmiaru informacji a dni spędzimy aktywnie, nie gapiąc się w ekran telefonu. Rozmowy w cztery oczy z prawdziwym człowiekiem będzie na pewno satysfakcjonująca.

6. Obejrzeć ulubiony film, przeczytać książki

Pracując codziennie nie mamy zazwyczaj czasu na czytanie książek, czy oglądanie filmów, seriali, dlatego w czasie urlopu możemy nadrobić zaległości. Czytać nie trzeba w domu, ale można także w parku, czy nad stawem. Gwarantuję wam, że wciągniecie się wtedy w fabułę książki jeszcze bardziej. Oczywiście nadrobić możemy także zaległości serialowe i filmowe.

7. Zrobić domowe SPA

Mając urlop warto zadbać także o samego siebie, można zorganizować sobie w domu małe SPA albo wybrać się do profesjonalnego salonu (niestety zabiegu będą bardzo drogie). To przygotowane przez nas w domu nie będzie się niczym różnić. Możemy wziąć kąpiel w pianie, zrobić sobie peeling kawowy, nałożyć maseczkę na twarz i głowę, wymasować się olejkami.

8. Przygotować pyszne jedzenie w kuchni

Gdy codziennie pracujemy to zazwyczaj narzekamy na brak czasu na gotowanie. Mając urlop możemy przygotować pyszne dnia, zwłaszcza jak jest teraz sezon na mnóstwo owoców i warzyw. Rodzina na pewno ucieszy się na pyszne ciasto z borówkami, czy włoską lasagne. Mnóstwo kulinarnych inspiracji znajdziemy na blogach.

9. Korzystać regularnie z atrakcji w plenerze

W wakacje w miastach nie można narzekać na nudę, ponieważ praktycznie co weekend odbywają się jakieś atrakcje w plenerze, np. koncerty, festyny, warsztaty, kino w plenerze, gdy miejskie i wiele innych. Dlatego warto śledzić wydarzenia z najbliższej okolicy.

10. Każdy dzień wykorzystać w pełni

W wakacje warto postarać się przełamać schematy. Do kina, czy teatru nie musimy iść na wieczór, tylko możemy rano. Nie musimy także wszędzie jeździć samochodem. Skorzystać możemy z roweru, czy komunikacji miejskiej. Warto się zastanowić nad tym, by zrobić coś na przekór.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *