Uwaga! Pasożyty są też u ludzi

Każdy, kto ma kota, lub psa wie, że zwierzęta trzeba odrobaczać dwa razy w roku. Weterynarze sprzedają specjalistyczne tabletki lub kropelki. U wielu ludzi panuje błędne przekonanie, że robaki mają tylko zwierzęta, a człowiek na pewno nie. Niestety tutaj się mylimy. Edukacja w naszym kraju na temat pasożytów prawie nie istnieje.

napar2

Czy chcemy, aby ten problem dotykał też nas?

Ze statystyk wynika, że 95% Polaków ma pasożyty, co siódmy ma glistę, a co dwunasty tasiemca. Nasz kraj jest aż na czwartym miejscu w Europie pod względem zapadalności na choroby wywołane przez pasożyty.

Dla większości osób pasożyty są wstydliwym problemem i nie rozmawiają z lekarzem na ten temat przez całe życie. Panuje powszechna opinia, że pasożyty są wynikiem wielkich zaniedbań higieny, ale jest to nie prawda, ponieważ biorą się one także z obniżonej odporności naszych organizmów.

Pasożyty warto wyeliminować dla poprawy zdrowia, wyglądu, samopoczucia. Według niektórych lekarzy nie ma na świecie człowieka, który nie miał nigdy pasożytów. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku dzieci w Polsce odrobaczało się co pół roku. W niektórych krajach kuracje odrobaczające przeprowadza się co pół roku.

napar

Uporczywy problem

Jeśli mamy regularnie następujące objawy, takie jak bóle głowy, depresje, bóle stawów, depresje, podkrążone oczy, osłabienie ogólne, brak apetytu, wielki apetyt na słodkości, wysyp pryszczy, bóle brzucha, anemia, kaszel nocny, wzdęty brzuch, to mamy prawdopodobnie do czynienia z pasożytami. Najlepiej jak najszybciej temu zaradzić.

Niedawno byłam na konsultacji u dietetyka i polecił mi on przygotowanie naparu z ziół. Regularne jego picie pomoże pozbyć się nam problemu z robakami. Kurację taką warto stosować co pół roku.

napar3

Napar z ziół na pasożyty

Składniki:
Jedno opakowanie następujących ziół:
– kora dębu,
– kora kruszyny,
– piołun,
– wrotycz.

Przygotowanie:

1. Zioła należy zmieszać w nieprzeźroczystym pojemniku.
2. Zagotować pół litra wody.
3. 2 łyżeczki mieszanki ziół należy zalać wodą, przykryć i zostawić na noc.
4. Rano należy przecedzić zioła i na czczo wypić jedną szklankę. Drugą zostawić w lodówce na następny dzień lub dać do wypicia partnerowi.
5. Napar z ziół należy pić przez 7 dni codziennie rano na czczo.
6. Następnie pić dwa razy w tygodniu przez pięć tygodni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *