Wyjazd nad Bałtyk tylko w zimie

Większość ludzi nad Morze Bałtyckie jeździ tylko w lecie, w okresie wakacyjnym. Inni rezygnują całkiem, bo obawiają się tłumów turystów i osób wypoczywających na plażach. Na każdym kroku są stoiska z pamiątkami i niezdrowym jedzeniem.

Owszem, mamy wysoką temperaturę, możemy leżeć godzinami na plaży i opalać się, ale niektórych takie zajęcie nudzi. Jeśli zależy nam na aktywności fizycznej, to najlepiej nad morze wybrać się w okresie jesienno-zimowym. Poniżej przedstawię Wam zalety takich wyjazdów.

Większa ilość jodu

Nad morzem jest bardzo zdrowo, w powietrzu występują cząsteczki jodu, soli, wapnia, bromu, magnezu. Wpływają one korzystnie na nasz układ oddechowy. Jesienią i zimą podczas silnych wiatrów jest ich najwięcej. Jod reguluje pracę tarczycy.

Bez turystów

W popularnych atrakcjach turystycznych typu latarnia morska nie spotkamy praktycznie żadnych turystów. Zyskamy swobodę zwiedzenia i będziemy mogli porobić ładne zdjęcia, bez ludzi wchodzących w kadr.

Bez ludzi na plaży

Na plaży nie spotkamy prawie żadnych turystów. Od września plaże są puste, dzięki temu będziemy mogli podziwiać wschód i zachód słońca. A jak dopisze ładna pogoda, to nawet będziemy mogli się poopalać lub potaplać w morzu. Poza tym poza sezonem turystycznym psy mogą wchodzić na wszystkie plaże.

Przepiękny krajobraz

Zimową porą, kiedy plaża jest pusta, a brzeg morza i wydmy pokryte są śniegiem, to polskie morze wygląda bardzo malowniczo i kojąco, aż nie chce się oderwać od niego oczów.

Niższe ceny pobytu

W większości miejsc noclegowych ceny poza sezonem spadają nawet o połowę. Możemy mieć piękny pokój z widokiem na morze za grosze.

Możliwość rejsów zimowych

Skorzystać możemy z propozycji Żeglugi Gdańskiej, np. z Gdyni do Helu, czy do Bałtijska. Będzie to cudowna przygoda.

Możliwość jazdy na nartach

Na wybrzeżu jest zbudowanych kilka stacji narciarskich. Jedna z nich znajduje się w Sopocie. Istnieje możliwość także jazdy na biegówkach, po pokrytych śniegiem plażach, czy specjalnie wytyczonych trasach po morzu.

Jak widzisz powyżej, jeśli chcesz odpocząć od tłumów, to warto wybrać się nad Bałtyk właśnie jesienią lub zimą. Norweskie przysłowie mówi: „Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”. W tym roku wybieram się nad Bałtyk w grudniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *