Wymarzone sprzęty kuchenne

Kuchnia jest miejscem w którym spędzamy mnóstwo czasu na przygotowywaniu jedzenia. Dlatego warto kuchnię urządzić praktycznie i nie mieć za dużo sprzętów kuchennych, tylko zostawić te najpraktyczniejsze. Przygotowałam dla Was listę tych, które ułatwiają mi codziennie życie.

Praktyczne urządzenia

Wyciskarka wolnoobrotowa

Kiedyś piliśmy mnóstwo soków, ale odkąd kupiłam to urządzenie to przygotowujemy zdrowsze soki w domu. Można w niej przygotować soki warzywne, owocowe i warzywno-owocowe, np. z jarmużu, szpinaku, natki pietruszki, selera naciowego, czy sałaty. Z kilograma jabłek wyjdzie nawet 4 litry soku.

Niektóre wyciskami mają także odpowiednie nakładki za pomocą których można przygotować musy, przeciery, czy sorbety. Z pozostałej miazgi można przygotować kosmetyki naturalne, typu maseczki.

Urządzenie wielofunkcyjne Milticooker

Za pomocą takiego urządzenia wielofunkcyjnego można zrobić jogurty, dusić warzywa, piec ciasta, smażyć placki, gotować zupy i warzywa na parze. Korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe. Na panelu wystarczy wybrać tryb potrawy, ustawić czas, włożyć składniki i czekać określony czas. Danie ugotuje się samodzielnie, nie trzeba co chwilę nic kontrolować. Nie będzie żadnych przypalonych posiłków. Dodawać nie musimy żadnego tłuszczu.

Multicooker jest bardzo przydatny zwłaszcza przy przygotowywaniu wielkich obiadów rodzinnych. Zaletą jest funkcja zaprogramowania urządzenia na konkretną godzinę. Obiad zostanie przygotowany np. na koniec naszej pracy.

Urządzenie to zastąpi nam mnóstwo sprzętów, takich jak: frytkownica, kuchenka mikrofalowa, piekarnik, wolnowar, parowar, urządzenie do pieczenia chleba, czy gotowania ryżu. Zaoszczędzimy mnóstwo miejsca w szafkach.

Blender

Niezastąpione urządzenie do szybkiego rozdrabniana pokarmu. W sklepach dostępne są blendery kielichowe (na dole naczynia umieszczone jest śmigło), a także ręczne. W kielichowym można przygotować szybko koktajle, a ręcznym, np. zblendować warzywa na zupę, czy zrobić pastę do chleba.

Jakie są Wasze ulubione sprzęty bez których nie wyobrażacie sobie życia?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *