Zacznij od siebie

darmowe_zdjecia4

Wiele osób ma zamysł do naprawiania świata na różne sposoby. Często zapominają one, że nawet największa rewolucja zaczyna się od przemian tylko jednej osoby. Przykładów potwierdzających to z pewnością nie brakuje.

Przestań się nad sobą użalać

Często zdarza mi się narzekać, podobnie zresztą, jak pewnie każdemu z was. Zapewne moi rozmówcy mają dość ciągłego słuchania ubolewania nad czymś po raz setny. Znacznie lepiej byłoby, gdybym w tym czasie uraczyła ich jakąś niesamowitą historią. Któregoś razy, po zwróceniu mi uwagi zdałam sobie sprawę, że coś trzeba z tym zrobić.

Łatwo mówić, trudniej wcielać w życie

Nie ulega wątpliwości, że najtrudniej zmienia się siebie. O ile łatwo jest komuś coś wytknąć i zaproponować mu konkretne rozwiązanie, o tyle ciężko zmienia się własny sposób myślenia. Nawyki, które wyrabiamy często latami, są tak silne, że nie sposób ich porzucić w mgnieniu oka. Terapia szokowa w praktyce rzadko kiedy okazuje się skuteczna. Niekiedy trzeba sobie rozpisać sposób na kartce, który będzie długofalowym procesem, który w ostatniej fazie powinien zakończyć się sukcesem. Wiele osób szuka pomocy nawet u psychologów, ponieważ nie wiedzą, jak wyzwolić w sobie potencjał. Jeszcze inni uczestniczą w rozmaitych szkoleniach nt. doskonalenia, bądź sięgają po sprawdzone książki z tego zakresu. Z pewnością nie ma uniwersalnego rozwiązania, które pozwoli każdemu osiągnąć zbliżone rezultaty. Różnimy się od siebie tak bardzo, co najłatwiej dostrzec właśnie w takich przypadkach.

Doskonałość jest stopniem, który niewątpliwie chyba nie sposób osiągnąć. Nie zaszkodzi jednak zmierzać w jej kierunku, żeby nasze życie stało się pasmem sukcesów. Wtedy uśmiech na naszej twarzy będzie gościł znacznie częściej niż dotychczas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *