Co zrobić, by być bardziej kobiecą?

Wkrótce zbliża się lato, więc powinnyśmy postarać się o to, by zadbać o własne ciało. Tak naprawdę nie ma na świecie brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane. Nie musimy oczywiście codziennie robić makijażu, czy chodzić do kosmetyczki, ale powinnyśmy regularnie wykonywać podstawowe czynności, by poczuć się lepiej we własnej skórze.

Na co dzień możemy malować paznokcie, ładnie się uczesać, zrobić makijaż, opalić nogi. Poświęcimy na te rzeczy tylko kilkanaście minut, a poczujemy się atrakcyjnej i będziemy sprawiać wrażenie bardziej zadbanych. Jednak bardzo dużo kobiet odmawia sobie tego. Nie używają błyszczyka, włosy beznadziejnie związują w kucyk.

Jednak postarajmy się być bardziej kobiece. Jest to nasza wyjątkowa cecha, więc pielęgnujmy ją i dziękujmy codziennie Bogu, że jesteśmy płcią piękną. Jesteśmy naprawdę wyjątkowe.

Co zrobić, by być bardziej kobiecą?

1. Pozbądźmy się niedoskonałości, których możemy. Od oglądania filmików na YT jeszcze nikomu nie udało się schudnąć. Trzeba się zmusić do ćwiczeń.
2. Nie dopuszczajmy sytuacji, że będziemy mieli brudne, tłuste włosy, zarost na nogach, pięty z martwym naskórkiem, czy obgryzione paznokcie. Zadbanie o te rzeczy jest podstawą atrakcyjnego wyglądu.

3. Raz w tygodniu znajdźmy czas dla siebie i zróbmy sobie mini spa w domu, czyli maseczkę na twarz, maskę na włosy, balsam na ciało, peeling kawowy. Ciało się nam odwdzięczy.

Zaakceptuj siebie

Każdy z nas ma jakieś niedoskonałości, np. jest niski, ma krzywy biust, czy nos. Warto je zaakceptować i nie mówić o nich głośno, bo wtedy wszyscy je zauważą. A tak naprawdę ludzie ich nie dostrzegą. Myślisz, że masz np. krzywy nos? Pewnie nikt z otoczenia nie patrzy, jak on wygląda z prawej, czy lewej strony. Podziwiają Twój uśmiech. Nigdy nie warto publicznie ogłaszać swoich niedoskonałości, czy słabości. Kompleksy są wyłącznie w naszych głowach, a ludzie patrzą po prostu na całokształt. Pokochajmy siebie, bo jesteśmy dla siebie najważniejsi.

W wolnym czasie możemy zrobić sobie sesję zdjęciową, dzięki temu spojrzymy na siebie obiektywnej. Zróbmy sobie nawet i 100 zdjęć, a wybierzmy chociażby pięć.

Znajdź swój styl

Często własną samoocenę pogarsza brak własnego stylu, dlatego warto postarać się go znaleźć. Jak to zrobić? Na początku warto przejrzeć swoją szafę i pozbyć się wszystkiego, czego nie nosimy. Potem musimy wybrać się na zakupy. Pomyśleć też można o makijażu, który będzie dodatkiem do stylizacji.

Jak widzimy powyżej, warto zaakceptować siebie i możemy zrobić to w łatwy sposób. Wystarczy zaakceptować niedoskonałości i się nimi nie przejmować. Osoby trzecie na pewno ich nie zauważą, jeśli nie będziemy mówić o nich głośno.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *