Czy Facebook przetrwa?

Facebooka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bo każdy go zna. Jest to serwis społecznościowy na którym zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, a także dzielić się zdjęciami, czy wiadomościami. Liczba użytkowników wynosi prawie 2 miliardy. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy Facebook będzie tak popularny za 10 lat, 20, czy 50? Czy może powstanie coś nowego?

Z danych eMarketera wynika, że w roku 2017 z Facebooka zrezygnowało 2,8 miliona internautów w wieku poniżej 25lat. Analitycy nadal przewidują spadek w tym roku, jak i następnych. Największy dotyczy grup wiekowych od 12 do 17 lat.

Udowadnia to, że dla młodych osób ten serwis nie jest już taki modny. Oni wolą korzystać z czegoś innego, jak Snapchat, czy Instagram, by przekazywać krótką treść i szybko. Facebook jest idealnym medium dla starszych ludzi.

Czemu tak jest? Obecna młodzież jest bardzo leniwa. Nie chce się im przekopywać całej platfomy, żeby znaleźć wartościowe treści. Poza tym na platformie nie da się znaleźć wszystkiego od razu, trzeba wiedzieć, że coś danego istnieje, np. dana restauracja, czy firma. Ponadto bardzo rzadko są popularne wartościowe rzeczy, zazwyczaj popularność zyskują same głupoty, a wartościowa treść rzadko dociera do osób zainteresowanych. Niestety FB ostatnio stał się bardzo reklamowym źródłem i właściciele stron muszą wykupywać płatne reklamy, by dotrzeć do zainteresowanych. Młodzież korzysta z takich serwisów, jak: 4chan, reddit, 9gag, Snapchat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *