Czy papugi nie są cudowne?

Niestety w Polsce posiadanie papugi, jako zwierzątka domowego jest jeszcze niepopularne. Większość ludzi preferuje psy, kory, gryzonie. Na zapytanie o papugę dziwią się, jaki jest sens trzymania ptaków w domu. Myślą, że papugi zachowują się jak wróble, czy gołębie. Nie jest to prawda, ponieważ są to cudowne zwierzęta domowe.
maxresdefault

W zależności od gatunku papugi żyją od 20 do nawet 100 lat. Przywiązują się bardzo do człowieka, naśladują ludzką mowę, robią rozmaite sztuczki. Są przepięknie upierzone, mienią się cudownymi kolorami. Potocznie nazywane są pierzastymi małpami, bo ciągle wymyślają nowe sztuczki. Jak będę miała kiedyś dziecko, to kupię mu na prezent papugę. Najlepiej wybrać taką, która była ręcznie karmiona. Poniżej zamieszczę Wam opis kilku gatunków oraz filmiki, które pokażą Wam, że mam rację.

Ara

Jest to przepiękna papuga, która jest na poziomie czteroletniego dziecka. Całkowita jej długość wynosi 90 cm. Wszystkich zachwyca barwnym upierzeniem. W warunkach naturalnych zamieszkują tropikalne lasy Ameryki Środkowej. Żyją nawet ponad 60 lat. Wykazuje duże skłonności nauczycielskie, łatwo przyswajają słowa, dźwięki, melodie. Przywiązują się bardzo do człowieka.

Kakadu

Jest to przepiękna papuga z rodziny kakaduowatych, pochodzi z Australii. Charakteryzuje się białym kolorem i ogromnym grzebieniem na głowie. Dożywa nawet 80 lat. Przywiązują się bardzo szybko do ludzi, naśladują ludzką mowę. Są inteligentne, szybko uczą się sztuczek. Potrzebują minimum sześć godzin opieki dziennie, bo szybko tęsknią za ludźmi. Cieszą się opinią domowej przytulanki.

Nimfy

Nimfy są to średnie papugi, z rodziny kakaduowatych. Pochodzą także z Australii. Dostępne są praktycznie w każdym sklepie zoologicznym. Żyją ok. 20 lat. Są bardzo towarzyskie, łatwo się oswajają. Samce śpiewają, naśladują ludzki gwizd, mogą nauczyć się także powtarzać proste słowa i zdania. Podobnie jak wszystkie papugi, nimfy przebywające w izolacji od innych ptaków, bardzo przywiązują się do swoich opiekunów. Można też nauczyć je wielu sztuczek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *