Obecność 2 – duchy powracają

Obecność to bez wątpienia jeden z lepszych horrorów ostatnich lat. Niedawno pojawiła się jej druga część. Była to dla mnie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku.

conjuring-2-spinoff-nun-movie-1

Wśród duchów

Akcja rozgrywa się w latach 70-tych. Małżeństwo Warrenów specjalizuje się w tropieniu zjawisk paranormalnych. Nie potrafią nigdy nikomu odmówić pomocy, więc mimo złych przeczuć Lorraine udają się do Enfield w północnym Londynie, żeby pomóc biednej rodzinie. Samotna matka, która wychowuję czwórkę dzieci, zmaga się ze złośliwym duchem.

MV5BMjI1ODk4MTY1NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjE1MDkwOTE@._V1_SX1500_CR001500999_AL_-1024x681

Najbardziej jest poszkodowana 11-letnia dziewczynka, bo duch opanował jej ciało. Przez to przemawia głosem zmarłego mężczyzny, teleportuje się do innych pomieszczeń czy lewituje. Nikt tej rodzinie w sumie nie wierzy, pomimo że były prowadzone nagrania. Sceptycy uważają, że Janet udaje. Lorraine i Ed Warren mają stwierdzić, czy dom jest faktycznie nawiedzony.

Dzieło sztuki

Film jest bardzo dobrze wyreżyserowany przez James’a Wan’a. Napięcie budowane jest od początku. Wizja reżysera polegała na budowaniu grozy, kreowaniu atmosfery niepokoju. Ponadto „Obecność 2” to jeden z najlepiej wyglądających filmów ostatnich miesięcy. Reżyserowi udało się bardzo dobrze odwzorować siedemdziesięcioletni Londyn.

MV5BMjQxOTIwNjUwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzI1MDkwOTE@._V1_SX1777_CR001777999_AL_-1024x575

Aktorstwo całej obsady jest rewelacyjne. Na wyróżnienie zasługuje dziewczynka Madison Wolfe, która wcieliła się w rolę Janet Hodgson. Odegrała ją bardzo prawdziwie. W jednym momencie była niewinnym, słodkim dzieckiem, a w drugim demoniczna i upiorna. Reszta aktorów także zaprezentowała wysoki poziom.

MV5BMjEyNTczNDI4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzA1MDkwOTE@._V1_SX1777_CR001777999_AL_-1

Nie będę zdradzała wszystkich szczegółów, ale jeśli lubicie oglądać dobre filmy, to wybierzcie się koniecznie do kina. „Obecność 2” ma ciekawą fabułę, opartą na faktach. Co najważniejsze, trzyma w napięciu do samego końca. Zobaczcie koniecznie zwiastun:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *