Pajączki, jak im zapobiegać?

Painful varicose and spider veins on womans legs, who is active and working out, self-helping herself in overcoming the pain. Vascular disease, varicose veins problems, active life concept.

Pajączki na nogach wyglądają bardzo nieestetycznie. Mogą być też one pierwszym sygnałem ostrzegawczym przed żylakami, a także są oznaką problemów z układem krążenia. Niestety zauważyłam, że pojawiają mi się one na udach. Mam zamiar wzmocnić swoje naczynia krwionośne, bo lubię chodzić w krótkich spodenkach.

Co wpływa?

2

Powstawaniu żylaków i pajączków sprzyja ciąża, brak aktywności fizycznej, obcisłe ubrania, wielogodzinne stanie lub siedzenie, nadwaga, dieta uboga w witaminę C, palenie papierosów, przewlekłe zaparcia, źle dobrane obuwie, nadużywanie alkoholu.

Co pomoże?

Jeśli chcemy zapobiec powstawaniu pajączków i żylaków, to jak najszybciej powinnyśmy zmienić swoje podejście do życia. Należy wprowadzić kilka rzeczy do życia:

– zrzucić nadwagę,
– często odpoczywać z nogami uniesionymi do góry (min. 30 minut dziennie),
– unikać długiego siedzenia i stania,
– stosować naprzemiennie zimne i ciepłe prysznice,
– rzucić palenie,
– uprawiać aktywność fizyczną,
– unikać sauny,
– unikać obcisłych spodni.

Cud w roślinach

4

Pomogą nam zioła, ponieważ są one bardzo dobrze wchłaniane przez organizm. Poniżej wymienię zioła, które są bardzo skuteczne. Można je ze sobą połączyć. Regularne ich picie wzmocni i uszczelni naczynia krwionośne, a także zlikwiduje stany zapalne i poprawi krążenie krwi.

Nasiona kasztanowca – przywracają elastyczność naczyniom krwionośnym, leczą stany zapalne w obrębie żył. Regularne ich picie spowoduje, że nasz układ krwionośny nie będzie się starzał.

Kwiaty kasztanowca – zawierają witaminę P, która ma właściwości ochronne dla naczyń krwionośnych.

Ruta – jest to źródło flawonoidu. Pozyskuje się ją z ziół, ale znajduje się ona także w tabletkach Rutinoscorbin. Rutynę zawierają także kwiaty forsycji.

Czarne jagody – są bardzo zdrowe, zawierają dużo dobrze przyswajalnych flawonoidów.

Kwiaty głógu – poprawiają krążenie i działają ochronie na ściany naczyń krwionośnych.

Rokitnik – jest bogatym źródłem witaminy C., która działa on uszczelniająco i przeciwzapalnie na naczynia krwionośne.

Cytrusy – możemy z nich zrobić olejki cytrusowe. Maja one świetne zastosowanie przy wzmacnianiu naczyń krwionośnych.

W celu wzmocnienia naczyń krwionośnych pomogą także maści, kremy oraz żele. Należy wybierać takie preparaty, które zawierają wyciąg z kasztanowca i ruty. Ich celem będzie uszczelnienie ścianki żył, a także poprawienie elastyczności. Przy regularnym stosowaniu ich widoczność się zmniejszy.

Dla osób, które chcą, jak najszybciej pozbyć się naczynek, to mogą wybrać się do salonu kosmetycznego na laserowe zamykanie naczynek. Zamykane są one przy pomocy specjalnej, ruchomej głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Zabieg ten może być wykonywany u osób o jasnej karnacji.

Podsumowanie:

Żyły siatkowate

Ruch to zdrowie. Zacznij się ruszać. Pół godziny spaceru codziennie poprawi twoją kondycję, a także usprawni krążenie w żyłach. Warto także swoją dietę wzbogacić w produkty zawierające witaminę C. Dzięki temu ścianki naczyń krwionośnych będą mocniejsze i bardziej elastyczne. Przed zabiegiem trzeba wybrać się do lekarza dermatologa. Po zabiegu nie można się opalać przez 6 tygodni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *