Poznaj cudowne właściwości octu

Ocet jest jednym z najłatwiej dostępnych produktów w naszym kraju, dostępnym praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Jednak mało osób nadal wie, że jest to doskonały środek do czyszczenia. O wiele bardziej lepszy niż kolejny chemiczny detergent.

Magiczne zastosowanie octu jest efektem wysokiego stężenia kwasu octowego. Poza tym jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny, biodegradalny. Niestety wielu ludziom przeszkadza intensywny zapach, ale można go rozcieńczyć z wodą. Po użyciu zapach natychmiast się ulatnia. Nie ma terminu przydatności do spożycia i kosztuje niewiele.

Ma cudowne właściwości odkażające, więc przyda się w kuchni i łazience. Przy stosowaniu należy uważać na ręce, bo działa drażniąco. Najlepiej stosować rękawiczki.

Ocet jest doskonały do usuwania brzydkich zapachów, tłuszczu, kamienia, plam, czy dezynfekcji i zmiękczania ubrań. Ma nawet zastosowanie pro zdrowotne. Ocet jabłkowy rozprowadzony na skórze pomaga złagodzić odparzenia i stan zapalny. Pomaga także w leczeniu grzybicy skóry.

Zastosowanie octu

Ocet przyda się w łazience. Możemy nim umyć wiele elementów. Przykładowo:
– Armatura – za jego pomocą wspaniale można ją odkamienić. Wystarczy przetrzeć części octem i owinąć folią. Zostawić na 20 minut.
– Pralka – możemy szybko to urządzenie odkamienić. Należy wlać do szufladki szklankę wody i octu. Pranie należy ustawić na 90 stopni.
– Sedes – w szybki sposób możemy pozbyć się kamienia. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną, zalać octem i pozostawić na jakiś czas. Następnie należy wszystko wyszorować.
– Udrożnienie odpływu – należy najpierw wsypać sodę oczyszczoną, a potem wlać ocet. Po 20 minut należy przelać go wrzątkiem.

W kuchni


– Czyszczenie deski – codziennie wieczorem warto deskę wytrzeć odrobiną octu i pozostawić ją do rana. Ocet zabije wszelakie bakterie.

– Czyszczenie blatów – regularnie należy przecierać blaty i podłogę octem, bo odstraszy on insekty. Można także od czasu do czasu przetrzeć także szafki.


– Lodówka – w szybki sposób można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki myjąc ją octem wymieszanym z wodą.

– Zastąpienie nabłyszczaczu – zamiast stosować kolejną chemię możemy ocet wlać do pojemnika na nabłyszczacz. Naczynia zyskają wtedy olśniewający blask. Po umyciu naczyń nie będzie żadnego zapachu.

– Mycie zlewu – codziennie warto przetrzeć szmatką zlew. Będzie wtedy zdezynfekowany i usunięte zostaną wszystkie bakterie oraz ślady po wodzie.

Jak widzimy powyżej warto zakupić ocet, ponieważ jest tani, a zarazem bezpieczny dla naszego środowiska i zdrowia. Skuteczny jest w walce z bakteriami. Nadaje się do sprzątania. Przetestuj go już dziś. Jestem ciekawa, jakie Wy macie sposoby na szybkie i zdrowe sprzątanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *