Psia moda – co kupić pupilowi?

Niezbędnym wyposażeniem każdego właściciela psa jest zakup obroży, smyczy i ewentualnie szelek. W sklepach jest wielki wybór i naprawdę trudno zdecydować się na konkretny model. Przede wszystkim produkty te powinny być dopasowane do wielkości naszego pupila.

Polecane polskie marki

Producenci dostosowują się do nowych trendów i dobrze wiedzą, że psiarze oszaleli na punkcie swoich zwierzaków. Zależy im na tym, by na co dzień ich pupile wyglądały przepięknie. Oczywiście psom jest obojętnie co mają na szyi, ale ich właścicielom nie. Ważne jest, żeby te produkty były wykonane z miękkiego materiału, niepodrażniającego skóry. A przepiękne wzory są dla umilenia oczu nam, jak i przechodniom.

W ostatnim czasie w Polsce powstało bardzo wiele firm zajmujących się szyciem rzeczy dla zwierząt. Poniżej przedstawię Wam te najpopularniejsze. Mam w domu psa i najchętniej z każdego miejsca zakupiłabym kilka wzorów, ponieważ są one przepiękne, a ich ceny bardzo atrakcyjne.

  • Furkidz
    Superdog
    Pawsitivedog
    DOG AHEAD
    Warsaw Dog

Jak dokonać zakupów?

Smycz

Decydując się na zakup smyczy powinnyśmy zwrócić uwagę, żeby była prosta, ale nie za krótka. Mam doświadczenie w tym temacie i najlepiej sprawdzają się u nas przepinane. Są one lekkie i można je dowolne przepinać jeśli potrzebujemy np. krótszej, bo idziemy do sklepu, czy restauracji. Szczerze nie polecam smyczy typu flexi, ponieważ są one ciężkie i źle działają na psa. Wie, że jak on mocno pociągnie, to wyrwie się do przodu. Przez to oducza się chodzenia przy nodze.

Przy zakupie bardzo ważne są także karabińczyki, które powinny być solidne i mocne. Nie mogą one pęknąć, bo może się to skończyć tragicznie np. na drodze. Dla szczeniaka nie warto na początek wybierać drogiej smyczy, ponieważ zostanie pewnie pogryziona.

Obroże

W sklepach mamy także ogromny wybór obroży, do wyboru mamy klamry zwykle, zatrzaskowe, a także pół zaciski. U mnie najlepiej sprawdzają się zapięcia klamrowe, ponieważ nie zsuwa się ona z szyi. Powinna być ona idealnie dopasowana do szerokości szyi. Nie warto kupować także cienkiej, bo może wżynać się w szyje.

Szelki

Kupując szelki musimy odpowiednio dobrać ich rozmiar, a także dobrze je wyregulować, by pies nie miał możliwości się z nich wysunąć, a siła ciągnięcia rozkładała nacisk równomiernie. Najlepsze są takie, które są regulowane na szyi i w talii. Powinny być także wykonane z przyjemnego dla skóry materiału odpornego na deszcz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *