Skuteczne aplikacje odchudzające

Wiele osób ma problem z odchudzaniem, ponieważ brakuje im motywacji. Mają wielkie plany dotyczącego zrzucania kilogramów, ale po kilku dniach już o nich zapominają. Osiągnięcie konkretnego celu będzie na pewno łatwiejsze, jeśli skorzystamy z aplikacji na telefonie.

Poniżej zamieszczę sprawdzone przeze mnie aplikacje.

Odchudzaj się z telefonem

1. 5 Minute Plank

W aplikacji przedstawione są ćwiczenia na mięśnie brzucha, które angażują do pracy wiele grup mięśniowych. Zaletą jest, że można wybrać poziom z którego się startuje, dzięki temu jest odpowiednia dla osób dopiero co zaczynających, jak i zaawansowanych. Przypomni nam także o codziennych ćwiczeniach. Jeśli będziemy „słuchać się” aplikacji, to efekty pięknego ciała będą szybko widoczne.

2. Krokomierz

Ciekawa aplikacja, która monitoruje aktywność w ciągu dnia, liczy zrobione kroki i informuje o spalonych kaloriach. Minusem jest jedynie to, że ciągle musimy mieć komórkę przy sobie.

3. Endomondo

Aplikacja, którą zna chyba każdy. Świetnie sprawdza się przy każdym sporcie, nawet podczas spacerów z psem. Mierzy czas, pokonaną odległość oraz monitoruje liczbę spalonych kalorii, określa średnią prędkość oraz zaznacza trasę na mapie. Ponadto korzystając z niej można pochwalić się swoimi wynikami w mediach społecznościowych.

4. Wiesz co jesz

Przydatna aplikacja, która pokazuje, co znajduje się w kupowanych produktach. Można także zeskanować etykietę i szybko otrzymamy podsumowanie co oznaczają poszczególne E w produktach. Oczywiście istnieje możliwość także samodzielnego sprawdzenia składników.

5. Hydro Coach – Pij wodę

Idealna aplikacja dla tych, którzy mają problemy z regularnym piciem wody. Możemy w niej zaznaczać ile wypiliśmy w ciągu dnia szklanek wody, czy butelek, a na koniec otrzymamy podsumowanie.

6. Libra

Świetna aplikacja, która pozwala zaplanować dietę. Wpisujemy w niej wzrost, wagę startową i pożądaną. Wyliczone mamy wtedy BMI, a aplikacja szacuje termin zakończenia diety. Gdy aktualizujemy wagę, to tworzony zostaje wykres, który naprawdę motywuje! Efektami możemy się podzielić nawet w mediach społecznościowych.

7. Calorie Counter

Łatwa aplikacja, która pomaga liczyć kalorie. W bazie znajduje się 500.00 produktów oraz popularnych dań z restauracji, co pozwala na dokładne rejestrowanie liczby kalorii. Można także skanować kody kreskowe, a system wyszuka nam co zjedliśmy. Tworzyć możemy także historię wagi oraz dziennik treningów.

8. 7 WEEKS

Aplikacja, która pomaga pozbyć się jakiegoś nawyku albo go zdobyć. Zapisujemy w niej, co chcemy i codziennie odhaczamy, czy udało się to spełnić, czy nie. Jeśli chcemy zacząć codziennie biegać i nam się udało, to skreślamy dzień krzyżykiem. Jeśli nie, to dzień będzie oznaczony kółeczkiem. W ten sposób możemy się motywować, jeśli nie chcemy zepsuć rzędu krzyżyków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *