Balsam kapucyński – święta mikstura kapucynów, która wyleczy masę chorób
Kiedyś mnisi zajmowali się w średniowieczu uprawą ziół, poznawaniem ich właściwości, a także studiowaniem ksiąg medycznych. Wielki wpływ w tej dziedzinie miał zakon benedyktyków. Uczyli się przez wiele lat, jak popranie używać poszczególnych roślin. Dzięki temu opracowali wiele produktów leczniczych.
Jednym z nich jest balsam kapucyński, który jest produkowany w krakowskim Klasztorze przy ul. Loretańskiej od ponad 100 lat w niezmienny sposób.
Jak stosować?
Balsamu kapucyńskiego używać można:
– przy próchnicy, psuciu się zębów i ich bólu. 1 łyżeczka balsamu, wzięta do ust uśmierza ból, a nawet leczy zęby. Jeśli zęby są popsute, należy tak robić przez dłuższy czas.
– podczas zapalenia gardła należy zażywać 2-3 razy dziennie po łyżeczce balsamu, powoli go przełykając, a ból i zapalenie szybko znikną.
– ma znakomite działanie na wątrobę i na wzdęcia. Kilka razy dziennie wzięty na cukrze zmniejsza obrzęk wątroby, uśmierza bóle i przywraca utracony apetyt.
– doskonały środek przeciwko robakom, po użyciu pół łyżeczki, lub nawet i mniej stosownie do wieku. Częste zażywanie balsamu zapobiega ponownemu występowaniu tej choroby.
– jest idealnym środkiem leczącym rany cięte czy kłute. Zwilżenie rany balsamem łagodzi ból, nie dopuszcza zapalenia i ropienia. Krótki ból powstający przy jego stosowaniu znika po kilku minutach.
– leczy i wygładza skórę popękaną na rękach i nogach, usuwa brodawki, liszaje i wypryski.
– doskonały środek przeciw skurczom żołądka i najgwałtowniejszym kolkom.
– rano zażywny na czczo przez dłuższy czas odflegmia i czyści płuca, leczy owrzodzenia krtani i łagodzi katar płucny.
– bóle głowy uleczyć można nacierając tym balsamem czoło, a same często wąchanie i wciąganie balsamu odświeża umysł, wzmacnia pamięć.
Skład balsamu jest skuteczny dla każdego wieku. Używany raz na osiem lub przynajmniej raz na czternaście dni utrzymuje człowieka zawsze w dobrym stanie.
Zwykła dawka dla dorosłych jest 40 do 50 kropli, a dla dzieci 10 do 20 kropli i to zawsze dla wszystkich na cukrze.
Obecnie nie zaleca się stosowania balsamu u dzieci, oczywiście ze względu na zawartość alkoholu. Mimo to wielu rodziców decyduje się na jego podanie, dlatego, że jest skutecznym środkiem na pasożyty. Zalecane jest wtedy nalanie balsamu na łyżeczkę i zostawienie jej na kilka godzin w kuchni. Większość alkoholu się ulotni.
Na zakończenie dodam, że w obecnych czasach trudno znaleźć produkt naturalny o takich właściwościach bez żadnych konserwantów. Wiele pacjentów potwierdza jego skuteczność. Bez problem można go kupić w każdym sklepie benedyktyńskim, czy nawet zielarskim.