Jak spędzić miło czas w korku?

Gdy codziennie jeździmy samochodem do pracy, to zapewne tracimy czas na stanie w korku. Ja nie cierpię dojazdów, bo tracę wtedy mnóstwo cennych minut życia. Rano i popołudniu jest wzmożony ruch, czasami dojazd zajmuje mi prawie godzinę w jedną stronę. Mam wtedy świadomość, że nie robię nic pożytecznego.

Ostatnio, jak marnowałam swój czas wpadło mi do głowy kilka pomysłów, co można robić, by się nie zanudzić.

Brak czasu na nudę

1. Zadzwonić do bliskich

Wystarczy zakupić i zamontować zestaw słuchawkowy w samochodzie. Załatwić można sprawy służbowe, czy prywatne albo miło porozmawiać z przyjaciółką, mamą, czy mężem.

2. Nauka języka obcego

Ściągnąć można na telefon kurs mp3 i nauczyć się nowych słówek, czy zwrotów. Czas będzie dobrze spożytkowany. Jeśli nie mamy takiej możliwości to możemy ćwiczyć angielski rozglądając się dookoła i przypominać sobie słówka, czy nawet całe zdania.

3. Słuchanie audiobooka

W sieci jest dostępnych mnóstwo stron internetowych z których można ściągnąć audiobooka. Możemy wtedy zaliczyć jakąś nową pozycję i nie zmęczymy się czytaniem. Możemy słuchać także podcastów.

4. Jedzenie pyszności

Stojąc w korku można podjadać, by umilić sobie czas. Doskonale sprawdzą się zdrowe przekąski, takie jak: orzechy, rodzynki, suszone owoce.

5. Poznawanie samochodów

Z nudów możemy obserwować auta i poznawać marki. Może spodoba się nam jakieś auto i będziemy chcieli zakupić sobie nowe.

6. Ćwiczenia

Stojąc w korku możemy napinać mięśnie i je rozluźniać, np. ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

7. Szukanie tematów

Jeśli prowadzimy jakąś stronę w internecie, np. bloga, to możemy szukać inspiracji w terenie. Pamiętajmy, że nie możemy w samochodzie przeglądać internetu na smartfonie, czy czytać książki, bo łatwo się wtedy zagapić.

8. Słuchanie muzyki

Zazwyczaj muzyka wprowadza nas w radosny nastrój i w ten sposób można zabić nudę w samochodzie.

9. Planowanie

Stojąc w korku możemy zaplanować sobie następne dni, dzięki temu nie będziemy na to tracić czasu w domu.

Jak widzimy powyżej, nie musimy już tracić więcej czasu stojąc w korku. Jakie Wy macie sposoby na uprzyjemnienie czasu podróży podczas stania w korkach?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *