Farbowanie włosów henną
Moje włosy farbuję tylko henną i jestem bardzo zadowolona z efektów. Chemiczną farbę miałam tylko raz na głowie, w wieku 13 lat zrobiłam sobie blond pasemka. Był to katastrofalny błąd. Wiele fryzjerów namawia mnie na farbowanie, mówią, że dzisiejsze farby są zdrowe i odżywiają włosy od środka. Ja nie wierzę w te brednie. Zawierają one amoniak i jest on bardzo niezdrowy dla włosów, a do tego rakotwórczy!
Zdrowe zioła
Henna to ziołowa farba do włosów, która nadaje włosom kolor nawet od jasnego brązu, przez odcienie rude, kasztanowe, czerwone aż po czerń.. Siwe włosy pokrywa za pierwszym razem, nie wymaga koloryzacji dwustopniowej.
Henna posiada wiele zalet, już po pierwszym farbowaniu włosy są intensywne, wzmocnione, wyraźnie odżywione i pogrubione. Nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, barwniki nie zaburzają struktury włosa.
W sklepach jest duży wybór ziołowych farb. Ja od lat stosuję Hennę Khadi, sprawdza się u mnie w stu procentach. Kupuję ją na allegro lub w sklepach internetowych. Cena jednego opakowania to około 30 zł.
Jak przygotować?
Przygotowanie henny jest bardzo łatwe. Proszek z opakowania należy zalać gorącą lub ciepłą wodą, dokładnie czerwienie 50 stopni, brązy i czerń 80 stopni. Następnie należy dodać sok z połowy cytryny i wymieszać wszystko drewnianą łyżką do uzyskania gęstej śmietany. Jeśli konsystencja jest za rzadka to należy dodać proszku, a jak za gęsta – wody. Na koniec miseczkę trzeba przykryć szmatką i zostawić na całą noc. Rano należy dolać jeszcze trochę wody, żeby była rzadsza. Czasami można dodać łyżeczkę kawy dla ochłodzenia koloru, cynamonu dla złotych refleksów lub papryki dla czerwonych.
Farba pachnie jak suszone zielsko, ale bardzo ładnie, dużo lepiej niż chemiczne. Mnie przypomina zieloną herbatę Matchę.
Jak nakładać?
Hennę nakładamy na czyste, świeżo umyte włosy. Warto poprosić kogoś o pomoc, żeby nałożył farbę z tyłu.
Po aplikacji głowę warto owinąć folią spożywczą, a na wierzch nałożyć czepek. Należy z nią siedzieć około 3-4 godziny. Po spłukaniu henny głowy nie należy myć przez 48 godzin. Tyle czasu potrzebują zioła, żeby wchłonąć do środka.