Aliexpress – poradnik zakupowy

Ostatnio bardzo popularne są zakupy na platformie Aliexpress. Zna ją chyba większość osób, ale niektórzy boja się robić na niej zakupy. Nie ma czego. Wiele razy dokonywałam już tutaj różnych zakupów.

Czy warto robić zakupy na Aliexpresie?

Są plusy i minusy takich zakupów. Na 100% opłaca się kupować tutaj akcesoria do włosów, gadżety do domu, artykuły papiernicze, ubrania, sztuczną biżuterię. Ceny są często niższe niż w Polsce. Minusem jest niestety długi czas oczekiwania na przesyłkę, czasami ponad miesiąc.
Plusem jest to, że na większości ofert przesyłka jest darmowa, więc dzięki temu produkty są tańsze, niż z Polski.

Czy zakupy i płatności są bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Jeśli nie otrzymasz paczki z Aliexpressu, to serwis zwraca pieniądze. Wystarczy tylko zawiązać spór. Nawet jeśli dany produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, to można się ubiegać o full refund. Polega on na tym, że otrzymasz całkowity zwrot, a produkt można zatrzymać u siebie.

Przy zakupach warto zwracać uwagę na komentarze. Płatności są też bezpieczne. Od kilku miesięcy możemy płacić nawet polską kartą płatniczą w złotówkach. Kurs dolara jest niestety wtedy trochę wyższy, bo jest ustalony przez bank. Jeśli chcemy zaoszczędzić więcej pieniędzy, to warto wyrobić sobie kartę dolarową.

Co kupować na Aliexpresie?

Jak już wspominałam wyżej, możliwości jest bardzo dużo. Podzielę się z Wami moimi rzeczami, które tutaj zakupiłam.

– bluzki i koszule. Są takie same jak z Zary, a tańsze o 60%. Ich cena nie przekracza 5$, a jakością w ogóle nie odbiegają.

 

FotorCreated

 

– piękne zabytkowe łyżeczki do ciasta i drewniane,
– miarki do odmierzania sypkich produktów,
– łyżkę do wydrążania owoców,
– spieniacz do mleka
– urządzenie do krojenia ziemniaków w kształcie frytek
– temperówkę do warzyw

FotorCreated2

– poduszkę do spania na lotnisku,
– foremki silikonowe do pieczenia,
– bransoletki
– gumki do włosów

FotorCreated3

Wszystkie wyżej zamówione rzeczy zamówiłam i jestem z nich zadowolona. W przyszłości na Aliexpresie kupię na pewno jeszcze wiele rzeczy. Zachęcam Was do tego samego!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *