Aplikacje przydatne w podróży

W wolnym czasie uwielbiam podróżować, dlatego zawsze w telefonie komórkowym mam zainstalowane praktyczne aplikacje. Gdyby nie one to nie dotarłabym do wielu ciekawych miejsc.Wybrałam dla Was najlepsze aplikacje podróżnicze bez których nigdzie nie wyjeżdżam. Dzięki nim udało mi się zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

Najlepsze aplikacje

Uber

Ciekawa aplikacja, która służy do zamawiania transportu samochodowego przez telefon komókowy. Dostępna jest aż w 84 państwach i w 737 miastach. Za jej pomocą można szybko zamówić samochód. Nie trzeba nawet znać języka obcego, wszystko załatwimy przez telefon. Opłata za przejazd po jego zakończeniu wyświetla zostaje pobrana automatycznie. Natomiast rachunek wysyłany jest na e-maila. Przejazdy za pomocą tej aplikacji są o wiele tańsze niż taksówki. Korzystałam z niej wiele razy i jeszcze ani razu się nie zawiodłam.

Skyscanner

Przydatna aplikacja w podróży, ponieważ za jej pomocą można szybko wyszukać hotel, lot, czy wynajem samochodów. Wyszukuje ona najtańsze opcje. Za jej pomocą można też szybko przefiltrować np. lot pod względem liczby przesiadek, czasu trwania podróży. Największą zaletą jest to, że można otrzymywać powiadomienia o zmianie cen biletów na e-maila.

Booking

Przydatna aplikacja do wyszukiwana i rezerwowania hoteli na całym świecie za pośrednictwem telefonu komórkowego. Rezerwacja przebiega bardzo szybko. Od razu otrzymuje się potwierdzenie na e-maila. Ceny są często niższe niż na stronach hoteli.

Airbnb

Za pośrednictwem tej aplikacji w szybki sposób możemy wynająć apartament, mieszkanie, pokój, czy dom. Ceny są bardzo atrakcyjne, o wiele niższe niż w hotelach. Zazwyczaj mamy też bezpośredni kontakt z właścicielami i możemy się dowiedzieć, co zwiedzać w danym mieście itd.

TripAdvisor

Pomocna aplikacja ułatwiająca zwiedzanie. Można za jej pomocą przejrzeć różne opinie, recenzje, zdjęcia dotyczące miejsc turystycznych, restauracji, barów, hoteli itd. Ja zawsze polegam na ocenach i komentarzach, ponieważ są one pisane przez zwykłych użytkowników.

XE Currency

Ciekawa aplikacja do konwertowania walut, w której możemy bardzo szybko sprawdzić bieżące kursy wymiany dla każdej waluty. Jej największą zaletą jest to, że działa w trybie offline. Dzięki temu nie musimy na drugim końcu świata korzystać z pakietu internetowego.

Mapy Google

Ciekawa aplikacja z mapami, a także z funkcją nawigacyjną. Przed wyjazdem do danego państwa możemy pobrać mapę, dzięki temu będzie działała w trybie offline.

Ipolak

W aplikacji znajdziemy informacje o wszystkich ambasadach Polski na świecie, a także o wizach do danych państw, jak i przepisach celnych. Czasami może się to przydać.

Wi-Fi Finder

Za pomocą tej aplikacji znajdziemy miejsca z bezpłatnym wifi na całym świecie. Działa ona w trybie offline.

Tłumacz Google

Jedna z najlepszych aplikacji bez których nie wyobrażam sobie życia. Przetłumaczy wszystko na wybrany język. Można nawet przetłumaczyć tekst przez zrobienie zdjęcia. Działa w trybie offline. Bardzo ułatwia podróżowanie.

WhatsApp

Za pomocą tej aplikacji można dzwonić za darmo, a także wysyłać wiadomości. W niektórych państwach ceny połączeń są bardzo wysokie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *