Biblioteczka malucha – wartościowe książki

W kreowaniu osobowości dziecka najważniejsze jest jego siedem pierwszych lat. A o zaletach czytania książek nie trzeba nikogo przekonywać. Dzieci mają rozwijaną wyobraźnię, wzbogacają słownictwo.

Ciężko wybrać wartościową pozycję, bo półki w księgarniach uginają się od książek. Nie musimy dzieciakom czytać tylko książek słynnego Disneya, bo powstało wiele innych, z ciekawymi, mądrymi morałami.

Najbardziej lubię wybierać książki z polecenia, bo mam wtedy pewność, że kupuję coś wartościowego. Przygotowałam dla Was taką listę, w której zamieszczone są wyłącznie książki, które podobają się mojemu dziecku.

Lista wartościowych pozycji:

Beksa – Khoa Le

Jest to historia chłopczyka, który płakał, dopóki świat zmienił się w ocean. Idealna jest to pozycja dla płaczliwego dziecka, dzięki której możemy wychować je przez czytanie. Ładna grafika i niska cena.

Bezpieczny dom – Ikea

Książka uczy dziecka ogólnego bezpieczeństwa w domu, pokazuje, co jest ostre, niebezpieczne, trujące. Kupić ją można w Ikei.

Tak bym chciał – Dunbar Joyce

Bohaterem jet wiewiórka o imieniu Kacperek, która bardzo marudzi. Pokazuje dzieciom, jak może wyglądać życie, jak ciągle ktoś marudzi. Idealna jest dla dzieci od 2 do 4 lat. Dzięki tej pozycji nauczą się opanowania.

„Uratuj mnie!” – Patrick George

Książka jest idealna dla małych dzieci, ponieważ za pomocą jednego ruchu mogą uratować zwierzaka i przenieść je do naturalnego środowiska. Dzięki temu można szczerze porozmawiać z dziećmi na temat podejścia do zwierząt i wegetarianizmu. Ilustracje są bardzo ładne.

„Dlatego nie jemy zwierząt” – Ruby Roth

Książka dla nieco starszych dzieci, z której dowiedzą się, dlaczego nie jedzą mięsa. Idealna dla wegetarian, czy wegan. Zobaczą, jak wygląda życie zwierzaków na fermach przemysłowych. Autorka pokazuje świat dzieciom, jaki jest naprawdę i tłumaczy, że mięso na talerzu nie bierze się z nieba.

Zebra – Ifi Ude

Ciekawa książka o odmienności i pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy. Główna bohaterka zebra została wykluczona z towarzystwa, ponieważ posiada na ciele paski. Dla małej istotki jest to bardzo trudne, bo wszyscy się z niej naśmiewają, ale na szczęście mogła liczyć na wsparcie rodziców.

Mikołajek – Goscinny Rene

Jest to seria książek o chłopcu Mikołaju, jego przygody są śmieszne i wesołe. Pomaga ona zrozumieć dziecku różne problemy. W jego życiu dzieje się bardzo dużo, idzie do szkoły, spotyka tam przyjaciół. Mikołajek jeździ na rowerze, biega, bawi się w kowbojów, gra w piłkę. W książce są ciekawe morały.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *