Czy warto posiadać psa?

Korzyści z posiadania psa są ogromne, dlatego coraz więcej osób decyduje się na posiadanie takiego pupila u siebie w domu. W końcu nie bez powodu pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie są korzyści posiadania psa?

1. Większa towarzyskość

Pies zapewnia zawsze towarzystwo człowiekowi, zwłaszcza osobie starszej, czy samotnej. Dzieci także lepiej się wychowują przy psie, bo podnosi on im samoocenę, a także uczy obowiązkowości. Dorośli także mają kontakty z innymi ludźmi dzięki psu. Pozwala on w szybki sposób nawiązać nowe przyjaźnie.

2. Wzmaga ruch

Posiadanie psa wymusza na nas zwiększenie aktywności fizycznej. Z psem musimy wyjść, nawet gdy pada deszcz, czy śnieg. Warto też zabierać go na długie spacery. Już żaden dzień nie będzie taki sam jak przed posiadaniem psa. Będziemy mieli teraz obowiązki, którym koniecznie trzeba sprostać.

3. Koniec z depresją

Ludzie, którzy posiadają psa, są z natury szczęśliwsi, a naukowcy udowodnili, że pies może wyleczyć każdego z depresji. Poza tym kontakt z psem obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę serca. Dzieci, które są wychowywane od małego z psem, rzadziej zapadają na alergię, czy astmę.

4. Zbawienne głaskanie

Głaskanie psa ma także właściwości kojące, działa jako kompres rozgrzewający. Uspokaja, zwalcza stres. Dzięki temu przywiązujemy się bardzo do czworonożnych przyjaciół, jak i psów do ich opiekunów.

5. Poczucie bezpieczeństwa

Psy zapewniają ludziom bezpieczeństwo. Lepiej czujemy się na spacerze w nocy z czworonożnym przyjacielem. Poza tym psy pilnują domu, swojego terytorium. Ich uszy usłyszą każdy szmer. Pies nas zaalarmuje, jak ktoś będzie chciał wejść do naszego mieszkania. Szczekanie odstraszy także potencjalnych złodziei.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *