Dobroczynne szczotkowanie ciała

Ostatnio bardzo popularne na całym świecie zrobiło się szczotkowanie ciała na sucho. Zabieg powinien być wykonywany codziennie wieczorem. Jego oddziaływanie na organizm jest o wiele większe niż peelingu.

Co to jest?

Szczotkowanie ciała jest tak naprawdę masażem, który ma korzystny wpływ na nasz organizm. Najważniejsze jest to, że pobudza przepływ limfy w naszym ciele, ponieważ układ ten odpowiada za usuwanie z ciała wszystkich toksyn i produktów ubocznych, pełni także ważną rolę w odporności organizmu. Ponadto zmniejsza cellulit, poprawia krążenie krwi, zapobiega wzrastaniu włosków po goleniu, pobudza przepływ limfy w organizmie, pozbywa się martwego naskórka, oczyszcza pory ciała. Pomaga zmniejszyć także obrzęki na nogach. Dzięki poprawie krążenia krwi jest nam cieplej i mamy więcej energii. Taki zabieg powinien nie przekraczać 15 minut.

Skóra dzięki regularnym zabiegom staje się gładsza i ma równomierny kolor. Wszystkie kosmetyki nałożone bezpośrednio po zabiegu działają bardziej skutecznie.

Jak się szczotkować?

Najlepiej szczotkować ciało na sucho przed kąpielą, bez żadnych olejków i balsamów. Należy wykonywać długie, powolne ruchy, nie dociskając mocno do ciała szczotki oraz trzymać ją pod lekkim kątem. Szczotkę należy przesuwać po ciele ruchami pionowymi, zaczynając od dołu, czyli od stóp, dalej przechodząc w górę do łydek, ud, brzucha i ramion. Należy pilnować by masować skórę w kierunku serca, tak jakbyśmy ją szczotkowały, natomiast w okolicach stawów stosujemy ruchy okrężne. Po zabiegu należy wziąć prysznic i nanieść na ciało balsam nawilżający albo serum antycellulitowe.

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę ze szczotkowaniem ciała, nasza skóra może być bardziej wrażliwa, a odczucia nieco nieprzyjemne. Na początku dobrze jest wykonywać masaż co drugi lub trzeci dzień i dopiero po około dwóch tygodniach robić go codziennie. Właściwe efekty osiągniemy już po trzech miesiącach.

Jaką zakupić szczotkę?

Najlepsza będzie szczotka z naturalnego włosia, nie może być twarda i mocno drapiąca. Ważne jest by miała ergonomiczny kształt oraz długi uchwyt, żeby szczotkować nią plecy. Tanie szczotki znajdziemy w Rossmannie albo TK Maxie. Do szczotkowania twarzy najlepiej użyć szczotki z miękkiego włosia, np. przeznaczonej do mycia twarzy, by nie porobić sobie ran.

Reasumując, naprawdę polecam szczotkowanie ciała na sucho, ponieważ pozytywne zmiany na skórze można zauważyć już bardzo szybko. Skóra stanie się miękka i zyska równomierny koloryt, zyska także jędrność i odpowiednie nawilżenie. Widać także redukcję cellulitu na udach i pośladkach. Opóźnia także proces starzenia się skóry, która z czasem staje się gładka i jędrna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *