Jak dbać o cienkie włosy?

Problem cienkich włosów dotyczy wiele kobiet, ponieważ są one bardzo problematyczne. Szybko przetłuszczają się u nasady i przesuszają w sferze końcówek. Musimy je systematycznie pielęgnować i uważać trzeba na kosmetyki, bo łatwo jest je przeciążyć.

Właściwa higiena włosów

Mycie włosów powinno być wykonywane podwójnie, bo wydłuża to ich świeżość i dzięki temu są dokładnie oczyszczone z kurzu, brudu, nadmiaru sebum. Podczas drugiego mycia szampon lepiej się pieni i włosy są dokładnie oczyszczane.

Nie można stosować szamponów za zbyt silnych, bo zawierają chemiczne składniki, które mogą podrażniać skórę głowy. A zbyt delikatne mogą nie domywać włosów i będą przez to obciążone.

By zachować świeżość warto upinać włosy w warkocze, czy koki, bo mniej się brudzą. Proces przetłuszczania będzie wtedy spowolniony, bo rzadziej będziemy dotykać włosy i używać grzebienia.

Stosować można także wcierki, bo niektóre wydłużają ich świeżość. Pomocne będzie także olejowanie, czyli rozprowadzanie oleju na włosach i skórze głowy. Dodatkowo działają przeciwgrzybicznie, regulują pracę gruczołów łojowych, odświeżają naskórek. Najlepszym wyborem będą olejki tymiankowe, z drzewa herbacianego, czy rozmarynowego.

Stan włosów poprawia także naturalne farbowanie, bo działają ściągająco na mieszki włosowe, zapobiegają wypadaniu, pomogą wyleczyć łupież, a także wspomagają regulację pracy gruczołów łojowych.

Gdy problem przetłuszczania włosów się nasila, to można zastosować glinki, bo przywracają równowagę skóry, łagodzą stany zapalne. Czerwona i różowa glinka wzmacnia cebulki włosów i reguluję pracę gruczołów łojowych. Natomiast zielona spowalnia przetłuszczanie włosów i przedłuża świeżość fryzury.

Dbając o włosy istotne jest regularne czyszczenie grzebieni i szczotek, bo na ich powierzchni znajdują się: kurz, włosy, łupież, produkty do stylizacji.

Skuteczne sposoby

1. Nie rozczesywać włosów na mokro po myciu, tylko za pomocą palców.
2. Po każdym myciu warto końcówki zabezpieczyć olejkiem. Wystarczy rozsmarować kilka kropli w dłoniach i przeczesać włosy palcami.
3. Stosować warto szczotkę z włosa dzika, bo jest delikatna i nie uszkadza włosów.

4. Regularnie warto podcinać końcówki włosów, będą wtedy mocniejsze. Można robić to nawet samodzielnie za pomocą nożyczek fryzjerskich.
5. Przy korzystaniu z suszarki, prostownicy, czy lokówki warto stosować produkt z termoochronną. W drogeriach dostępne są specjalne spraye.

Jakie Wy macie problemów na wydłużenie świeżości włosów?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *