Jak efektywnie korzystać ze zmywarki?

Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez zmywarki, ponieważ bardzo to urządzenie ułatwia nam życie. Dzięki niemu oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy. Jednak czasami mycie może być nieskuteczne i otwierając drzwiczki zaskoczą nas niedomyte idealnie naczynia.

Samo włożenie talerzy nie zagwarantuje nam, że wyciągniemy je czyste. Ważny jest także wybór środka do mycia, ustawienie odpowiedniej temperatury. Warto wybierać takie tabletki, które usuwają kamień, tłuszcz z miejsc trudno dostępnych i eliminują nieprzyjemny zapach.

Jak skutecznie korzystać ze zmywarki?

1. Jeżeli na naczyniach jest zaschnięte jedzenie, to warto je namoczyć przed włożeniem do zmywarki.
2. Naczynia należy opłukać z resztek sosów i jedzenia.
3. Nie należy przeładowywać zmywarki, ponieważ talerze mogą się wtedy wyszczerbić.
4. Naczynia powinny zostać odpowiednio posegregowane. Większe elementy powinny być umieszczone w dolnym koszu, a mniejsze w górnym. Warto je także ułożyć tak, żeby nie blokowały obracających się i rozprowadzających wodę spryskiwaczy.
5. Kubki, miski, szklanki należy ustawić do góry dnem.
6. Należy także unieruchomić szklanki i kieliszki. Jeśli będą się o siebie obijać podczas zmywania, popękają lub potłuką się.


7. Zabrudzone sztućce należy ułożyć ku górze.
8. Warto stosować sól do zmywarki, ponieważ zapewnia ona ochronę przed osadzaniem się kamienia na naczyniach. Ponadto wpływa na zmiękczanie wody, ochronę przed powstawaniem plam i zacieków.
9. Stosować warto środki nabłyszczające, ponieważ zapobiegają powstawaniu plam i smug na szklankach i kieliszkach oraz przyspieszają suszenie i zapewniają połysk.
10. Do zmywarki nie należy wkładać przedmiotów ze sztucznych tworzyw, naczyń ręcznie malowanych, a także zawierających elementy drewniane oraz naczyń aluminiowych. Pamiętać należy też o tym, żeby słoiki z papierowymi etykietami wcześniej namoczyć i usunąć naklejki, żeby podczas czyszczenia w zmywarce nie porwały się i nie przywarły do pozostałych naczyń.

Jeżeli zastosujemy się do powyższych rad, to na pewno zmywanie naczyń będzie efektowniejsze, a my będziemy mogli się cieszyć zawsze czystymi naczyniami W kuchni warto mieć także kupionych kilka kompletów naczyń, bo czasami zapełnienie zmywarki zajmuje sporo czasu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *