Jak poprawić kondycję włosów?

Na stan włosów wpływa bardzo wiele czynników, takich jak: geny, stan zdrowia, dieta, pora roku, a nawet rasa. Jeśli mamy cienkie, to nie jest to tylko nasza wyłączna wina i nie możemy się załamywać.

Poniżej zamieszczę kilkanaście skutecznych według mnie sposobów na poprawę ich kondycji, które wypróbowałam na sobie. Profilaktyka i zmiana nawyków na zdrowsze sprawi, że stan włosów się poprawi.

Szkodliwe chemikalia

Mycie włosów – niestety zbyt częste mycie włosów może je uszkodzić i spowolnić porost, ponieważ szampony zawierają sporo chemicznych składników. Najlepiej myć je co drugi dzień lub rzadziej.

Farbowanie włosów – chemiczne farby osłabiają bardzo włosy. Według mnie najlepszym wyborem są ziołowe henny, ponieważ włosy po nich są zdrowe, błyszczące i miękkie.

 

Produkty do stylizacji – zbyt częste używanie lakierów, pianek, gum, czy żeli do stylizacji niszczy włosy, przesusza i spowalnia porost.

Dbaj o jakość włosów

Regularne przycinaj końcówki – co trzy miesiące powinno się podcinać końcówki o 1-2 centymetry, ponieważ nieobcięte lubią się rozwarstwiać i łamać.

Szczotkuj włosy – włosy powinno się czesać rano i wieczorem. Najlepszym wyborem jest szczotka, ponieważ poprawiamy wtedy krążenie krwi. Pamiętać należy, że szczotkować należy suche włosy, ponieważ mokre są podatne na uszkodzenia.

Masuj głowę – w sklepach można kupić odpowiedni masażer, który pomoże w tym zabiegu. Do tego celu można też używać olejki eteryczne. Włosy będą wtedy rosły szybciej.

Nie używaj suszarki, prostownicy i lokówki – urządzenia te bardzo niszczą włosy i je osłabiają. Używać ich należy bardzo rzadko, w razie konieczności.

Dbaj o własne zdrowie

Unikaj słońca – w lecie obowiązkowo musimy chronić włosy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Warto zawsze zakładać czapkę albo chustkę.

Właściwe układaj włosy podczas snu – warto unikać spania z ciasno związanymi włosami, ponieważ przez to są osłabione, częściej się łamią i powoli rosną. Najlepiej jest, jak włosy mają swobodę, związać je można w luźny kucyk.

Naturalne odżywki

Picie ziół – codziennie warto pić skrzyp i pokrzywę. Można kupić suszone lub z żywej pokrzywy przyrządzać soki, bądź surówki.

Sok ziemniaczany – doskonale pobudza wzrost włosów, zrobić go można w sokowirówce. Nałożyć go trzeba na włosy na 15 minut, a potem zmyć ciepłą wodą.

Sok z cebuli – cebulę należy przetrzeć przez sitko, zblendować albo wycisnąć z niej sok. Następnie nałożyć ją na głowę, owinąć czepkiem foliowym i trzymać 30 minut. Potem zmyć. Cebula zawiera siarkę, która przyśpiesza wzrost włosów.

Białka jajek – białka należy ubić, pianę nałożyć na włosy na 15 minut. Dzięki temu włosy będą miały zdrowy wygląd, a białka odżywiają uszkodzone włosy. Po tej kuracji będą błyszczeć.

Olejki eteryczne – zmieszać można z wodą olejek lawendowy, rozmarynowy, tymiankowy, czy z drzewa sandałowego. Nałożyć je na głowę i wykonać masaż. Zabieg ten wspomoże porost włosów.

Ocet jabłkowy – przygotować należy płukankę w proporcji 2 łyżek oleju jabłkowego na 1 litr ciepłej wody. Po umyciu włosów należy spłukać głowę. Włosy będą wtedy zdrowe i aksamitne. Warto dodać, że ocet stymuluje mieszki włosowe i dzięki temu szybciej urosną.

Olej z pestek winogron – olejem możemy masować skórę głowy w celu pobudzenia mieszków włosów. Poprawione będzie wtedy krążenie krwi, a włosy szybciej urosną.

Zdrowa dieta

Pij dużą ilość wody – codziennie należy wypijać minimum 2 litry wody najlepiej niegazowej. Wypłukuje ona z organizmu toksyny i dzięki temu włosy są odpowiednio nawodnione i elastyczne.

Spożywaj surowe owoce i warzywa – w diecie powinny dominować surowe owoce i warzywa. Warto pić także codziennie sok z marchwi.

Comments
  1. mAlinka |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *