Jak przygotować się do matury na ostatni moment?

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z tym miesiącem matura. Czasu zostało już niewiele i trzeba się dobrze przygotować do tego egzaminu. Ostatnie dni możemy wykorzystać na lepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Niektórzy mówią, że „matura to nie zając i nie ucieknie”, jednak nie warto brać tego przysłowia do serca, bo jest to bardzo ważny egzamin. Od niego zależy, czy dostaniemy się na wymarzone studia. Jest to jakby wstęp do następnego etapu życia.

Większość maturzystów obawia się, że nie zda matury. Najbardziej boją się egzaminu z matematyki. Na systematyczną naukę jest już z późno. Możemy powtórzyć tylko na szybko materiał.

Jak się przygotować?

1. Przygotuj plan edukacyjny

Na kartce wypisz przedmioty, z których zdajesz maturę i pomyśl, co musisz powtórzyć. Zapisz wszystkie pojęcia.

2. Nie stresuj się.

Jeśli nie zdasz z jednego przedmiotu, możesz podejść do poprawki w sierpniu. Jeśli nie zdasz z dwóch przedmiotów to za rok. Bez obaw! Pamiętaj, że masz duże szanse, żeby zdać. Chodziłaś przecież do szkoły i uczestniczyłaś w zajęciach.

3. Żyj na luzie

Zaplanuj każdy dzień, kładź się i wstawaj o określonej porze. Dzięki temu będziesz miała czas na wszystko.

4. Wyobraź sobie maturę

Dzień przed egzaminem wyobraź sobie, jak wchodzisz na egzamin i czekasz przed salą. Następnie wchodzisz do środka, zajmujesz miejsce i bierzesz w ręce arkusz. Teraz możesz się skupić na rozwiązywaniu zadań. Takie wyobrażenie pomoże Ci się uporać ze stresem.

5. Dzień przed egzaminem

Dzień przed egzaminem odpuść już naukę i powtarzanie materiału. Przygotuj sobie ubrania, przybory do pisania i inne niezbędne rzeczy. Dzięki temu rano nie będziesz panikować.

6. W dniu egzaminu

Wstań wcześnie, żeby bez stresu zdążyć na egzamin. Zjedz lekkie śniadanie, ubierz się w galowy strój. Na egzamin przyjdź wcześniej, ale unikaj znajomych, którzy panikują, że nie zdadzą matury, powtarzają na szybko materiał. Przed wejściem na salę uspokój się i skup się na rozwiązywaniu zadań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *