Jak się mniej przejmować?

Czy masz w życiu momenty podczas których się stresujesz, a tak naprawdę nie masz się czym przejmować? Jeśli tak, to musisz wziąć się za siebie i przestać się tak zachowywać.

Ja potrafię się bardzo przejmować tym, kto co o mnie myśli, czy spełniam jego wymagania. Niestety ciężko jest tak żyć, gdy codziennie się przejmujemy, stresujemy. Dlatego warto podjąć z tym walkę. Pokażę Wam kilka sprawdzonych przeze mnie zasad, które są skuteczne.

Każdemu, gdy się zwierzymy z naszego problemu odpowie: „Po prostu przestań się przejmować”. Gdyby każdy tak robił, to nikt by nie miał takiego problemu.

Działaj

1. Pytanie

Najpierw warto się zastanowić, czym się przejmujemy, czy powód jest poważny. Stresujemy się sytuacjami, na które nie mamy żadnego wpływu, np. komentarzem w internecie. Wypowiedź możemy przecież zignorować albo zepsuć sobie cały humor na kilka dni. Po co się stresować?

2. Działanie

Jeżeli zawalimy np. z terminem oddania tekstu, to powinnyśmy działać. Możemy napisać maila z przeprosinami. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i jeśli mamy jakaś możliwość działania, to lepiej coś zrobić, niż zadziałać z założonymi rękami. Najgorsze co możemy zrobić, to się zamartwiać.

Jeśli nie mamy na coś wpływu, to powinnyśmy olać dany problem. Gdy nie mamy na nic wpływu, to nie możemy się tym przejmować. Lepiej zająć się czymś innym, ciekawszym, by o tym nie myśleć.

3. Motywacja

Nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich, bo błędy zdarzają się każdemu. Nikt nie robi wszystkiego idealnie. Czasami warto przyznać się do błędu i przeprosić. Raz na jakiś czas możemy odpuścić i zrobić coś dzień później.

4. Plan działania

Nie powinnyśmy olewać żadnych spraw. Gdy coś zawalimy, to warto opracować plan działania, jak z tego wybrnąć, gdy z danej opcji jest jedno wyjście. Jeśli z sytuacji jest więcej, to warto wypisać na kartce wszystkie plusy i minusy.
Natomiast napisać maila, czy zadzwonić należy natychmiast. Czasami możemy także poprosić kogoś o pomoc.

5. Pokonaj stres

Gdy się przejmujemy, to bardzo się zazwyczaj stresujemy, dlatego powinnyśmy go od razu zwalczyć. Doskonale wpływają ćwiczenia, chociażby 20 minut dziennie. Można pobiegać, poćwiczyć z Chodakowską, czy pójść na jogę. Pomocne jest także picie melisy, ponieważ działa ona uspokajająco. W ciągu dnia dobrze jest znaleźć także trochę czasu wyłącznie dla siebie, np. na poczytanie książki, pójście pod prysznic, czy na spacer.

Jeżeli mamy problemy z przejmowaniem, to nie musimy się tym przejmować. Świat się przecież nie zawali. Mam nadzieję, że moje porady będą dla Was praktyczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *