Jak zadbać o dłonie?

Każda kobieta wie, że dłonie są jej ozdobą, a w zimie bardzo trudno zachować ich idealny wygląd. Delikatna skóra bardzo łatwo się oziębia i uszkadza z powodu silnego mrozu. Dlatego zwłaszcza po zimie dłonie potrzebują porządnej dawki nawilżenia i regeneracji.

cuticles-1024x768

Idealne dłonie w Twoim zasięgu

♥W codziennej pielęgnacji o dłonie trzeba używać tłustego kremu do rąk, dlatego warto nosić go codziennie w torebce, a także trzymać na biurku, czy przy łóżku. Przy wielkich uszkodzeniach naskórka czasami krem może nie pomóc i konieczne będzie sięgnięcie po emulsję regenerującą lub mocne serum, które skutecznie i szybko zregeneruje skórę na dłoniach. Najlepsze są produkty, które w swoim składzie zawierają masło shea oraz różne olejki. Podstawą zdrowo wyglądających dłoni jest niedopuszczenie do ich wysuszenia.

♥ Dodatkowo raz w tygodniu warto wykonywać peeling, który oczyści skórę z martwego naskórka, a przy tym odżywi i nawilży dłonie.

image

♥Pamiętaj, że niezbędnym elementem pięknych dłoni są także zadbane paznokcie. Żeby takie były to musimy je odpowiednio odżywić, a także usunąć skórki. Idealnie sprawdzi się odżywka Nail Tek lub Eveline 8w1 Total Action. Są to skoncentrowane odżywki regenerujące paznokcie na każdym poziomie zniszczenia. Utwardzają ją, a także pobudzają wzrost płytki paznokciowej. Zniszczone paznokcie odzyskują gładką powierzchnię. Odżywki są bardzo podobne do siebie i mają podobne działanie.

♥Do usuwania skórek idealnie sprawdzi się preparat Sally Hansen Instant Cuticle Remover, który znakomicie je usuwa i nie pozostawia podrażnień. Żel należy nanieść wokół paznokcia i po około 30 sekundach przesunąć patyczkiem po płytce. Skórki będą rozpuszczone i nie będzie ich na płytce paznokcia. Jest to o wiele lepsza opcja niż usuwanie skórek cążkami.

P1190513

♥ Jeśli chcesz mieć zadbane dłonie, to nie możesz obgryzać paznokci, bo wyglądają one obrzydliwie.

♥ Przy wykonywaniu codziennych prac w domu, typu zmywanie naczyń, ręczne pranie warto założyć na ręce gumowe rękawiczki. Środki chemiczne bardzo niszczą skórę i ją wysuszają.

Jestem bardzo ciekawa, jakie są Wasze sposoby na piękne dłonie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *