Jak zaoszczędzić na świątecznych prezentach?

Wkrótce będą Święta Bożego i warto postarać się o to, by podarować Najbliższym wspaniałe prezenty. Niestety na jeden raz będzie to dość spory wydatek. Dlatego warto zaoszczędzić i postarać się kupić coś wysokiej jakości w niskiej cenie. Zastanawiałam się nad tym i wymyśliłam pięć ciekawych sposobów na oszczędzanie w mądry sposób.

Tanie prezenty

1. Czarny piątek i cyber poniedziałek

W tym roku czarny piątek jest 23 listopada, a cyber poniedziałek 26-stego. W tych dniach będzie bardzo dużo obniżek w sklepach internetowych i stacjonarnych. Będą duże obniżki i darmowe dostawy, dlatego warto zrobić zakupy w ten dzień. Uda si nam zaoszczędzić sporo gotówki.

Wcześniej możemy oczywiście zastanowić się, co zakupić bliskim, czy sobie i w ten dzień zrobić duże zakupy. Pamiętać musimy o tym, by nie robić impulsywnych zakupów.

2. Planetplus Cashback

Robiąc zakupy w sklepach internetowych możemy skorzystać ze stron takich jak: Refunder, Planetplus, Goodie, czy Visa oferty. Dzięki robieniu zakupów otrzymamy zwrot wydanych pieniędzy za towary, np. 10%. W ten sposób możemy zaoszczędzić na książkach, ubraniach, czy nawet rezerwacjach noclegów. Będziemy odkładać grosz do grosza i uzbiera się wielka suma.

3. Przywrócenie drugiego życia przedmiotom

Ostatnio bardzo modny jest trend zero waste, więc dla osób zainteresowanych ochroną środowiska będzie to idealna opcja. Możemy zakupić niespotykane książki, ubrania. Damy wtedy drugie życie przedmiotom, a obdarowane osoby będą zachwycone. Niektóre przedmioty są w idealnym stanie, wyglądające jak nowe.

4. Własnoręcznie zrobione prezenty

Jeżeli mamy dużo wolnego czasu to możemy wykonać samodzielnie przedmioty. W ten sposób uda się nam zaoszczędzić i będą one podarowane od serca. W internecie znajdziemy bardzo dużo inspiracji, a nawet poradniki na blogach, czy YouTube. Możemy wykonać m.in. poduszki, mydła, poduszki, zrobione z wełny rękawiczki, czy czapki.

5. Wsparcie organizacji charytatywnej

Jeżeli w rodzinie znudziły się już prezenty, to możemy za zgodą wszystkich członków przekazać określoną kwotę pieniędzy na akcję charytatywną, np. na rzecz Domu Dziecka, schroniska, czy jakieś fundacji. Wspólnie można się też umówić, że kupimy karmę dla zwierząt albo jedzenie biednym.

Jakie Wy macie sposoby oszczędzania na prezentach dla bliskich? Podzielcie się pomysłami 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *