Jak znaleźć dorywczą pracę?

Każdy z nas ma czasami więcej czasu wolnego i chętnie by poszedł sobie na weekend do pracy dorywczej, niezobowiązującej. Dzięki temu można zarobić parę groszy zamiast siedzieć w domu i oglądać telewizor.

Lekka praca

Najwięcej takich weekendowych ofert pracy jest dla osób młodych ze statusem ucznia/studenta, ponieważ pracodawcy nie muszą wtedy płacić składki zdrowotnej i jest to dla nich bardziej atrakcyjne niż zatrudnianie osoby bez tego przywileju, ale pojawiają się też oferty dla starszych.

Kiedyś modne było przysłowie „praca leży na ulicy”, ale według mnie sporo się obecnie zmieniło. Na ulicy nie spotkamy praktycznie żadnych ogłoszeń, wszystko przeniosło się do sieci. Aktualne przysłowie by powinno brzmieć – praca leży w internecie, wystarczy tylko odwiedzać przeznaczone ku temu strony internetowe.

Pomimo tego, że jestem zatrudniona w biurze na stałe, to czasami mam takie dni, że lubię sobie pójść gdzieś popracować i wzbogacić się o 200, czy 400 zł. Najczęściej podejmuję się takich prac, jak układanie towaru w sklepie, inwentaryzacja, udzielanie korepetycji, pilnowanie dziecka, roznoszenie ulotek, reklamowanie jakiegoś produktu jako hostessa, praca w przebraniu jako maskotka, wyprowadzanie psów, pilnowanie zwierzaka na weekend itd.

Lista stron

Postaram się Wam zamieścić listę stron internetowych na których będziecie mogli poszukać ciekawych ofert.

Serwisy internetowe:

www.olx.pl,
www.gumtree.pl

Grupy na Facebooku:

drobne prace (dorywcze, sezonowe, długoterminowe) śląskie
Copywriter Oferty (MARKET)
Hostessy Śląsk Katowice !!!!!
Castingi do filmu,reklamy,teatru
Praca za pieniądze film/teatr/tv/stanowiska w kulturze
Praca Śląsk
mam pracę dla freelancera/znajomy szuka pracy
Hostessy Sosnowiec, Katowice [śląsk]
Copywriter poszukiwany – zlecenia dla copy
PRACA ZDALNA- ogłoszenia, wymiana informacji.

Samodzielne ogłoszenia:

Na jakiś serwisie w internecie możemy zamieścić ogłoszenie, że szukamy pracy weekendowej np. przy koszeniu trawnika, wyprowadzaniu psa, czy sprzątaniu mieszkania. Ogłoszenia możemy także rozwiesić w okolicy domków albo zamieścić w lokalnej gazecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *