Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć

Smartfony mają teraz tak bardzo dobre aparaty, że mało kto decyduje się na zakup lustrzanki, ponieważ zdjęcia są wysokiej jakości. A telefon i tak mamy zawsze pod ręką.

Ja regularnie korzystam z różnych aplikacji, które ułatwiają przerabianie zdjęć.

Ranking aplikacji

Lightroom

Służy on głównie do edycji kolorów, można je wyostrzyć, czy zmienić kolor nieba. Można te rzeczy poprawić nawet miejscowo. Darmowy w wersji na telefon komórkowy.

Nature Photo Effects Maker

Za pomocą tej aplikacji można szybko edytować zdjęcie i dodać do niego deszcz, mgłę, czy śnieg. Oczywiście zdjęcie musi być wysokiej jakości.

Loopsie

Świetna aplikacja, która tworzy zdjęcia z animowanymi elementami. Za pomocą niej należy nakręcić krótkie wideo i na ekranie zaznaczyć, które elementy mają być dynamiczne, a które nie. W darmowej aplikacji na zdjęciach pojawia się znak wodny, praktycznie zupełnie niewidoczny, bo na dole.

Kirakira+

Za pomocą tego programu można zastosować na zdjęciach, jak i filmikach efekt błyszczących gwiazdek.

VSCO

Szybko można przerabiać zdjęcia, a układ w aplikacji przypomina ten z instagrama. Dzięki temu można sprawdzić, czy dane zdjęcie będzie pasowało na tablicę. Podstawowe funkcje są darmowe, ale niestety sporo filtrów jest płatnych. Zmienić można: ustawienie ekspozycji, kontrastu, nasycenia, wyprostowanie zdjęcia, zmiana perspektywy na horyzontalną lub wertykalną, przycięcie czy zmianę temperatury zdjęcia.

Snapseed

W aplikacji jest sporo przydatnych funkcji, takich jak ręczna korekcja perspektywy, podwójna ekspozycja, nakładanie zdjęcia na zdjęcie, inteligentny pędzel naprawiający zdjęcie. A także przycięcie, obrócenie, naprawienie, odbitkę RAW itd. Aplikacja jest darmowa i co najważniejsze nie ma żadnych reklam.

Photoshop Express

Darmowa aplikacja z mnóstwem filtrów. Możemy w niej nawet przetwarzać zdjęcia RAW, a także nakładać maski i miejscowo aplikować efekty.

Boomerang

Aplikacja, która służy do tworzenia zapętlających się animacji. Obecnie jest częścią Instagrama. Stworzymy za jej pomocą krótkie wideo, które odtwarzane są dynamicznie do końca i od końca. Efekt jest bardzo ciekawy.

Candy Camera

Świetna aplikacja upiększająca, idealnie nadająca się do selfie. Można usunąć w niej pryszcza, powiększyć oczy, zmniejszyć nos, wybielić zęby i wiele więcej.

Prisma

Wspaniała aplikacja, która odmieni zdjęcia w grafikę, obraz, czy ilustrację. W pełni darmowa. Niektóre przerobione zdjęcia wyglądają jak arcydzieła.

Wybrane przeze mnie aplikacje na pewno przydadzą się podczas przerabiania zdjęć i warto je mieć zainstalowane na telefonie. Chętnie dowiem się z jakich Ty korzystasz aplikacji i które polecasz? 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *